BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Приватна ППО в дії: Михайло Федоров повідомив про перші збиті цілі цивільними групами захисту

  • 30.03.2026, 16:15
  • 226

Експериментальний проєкт Міністерства оборони із залучення приватного сектору до системи ППО продемонстрував свою ефективність. Перші мобільні групи, сформовані бізнесом, уже інтегровані в загальну мережу Повітряних сил ЗСУ та успішно перехоплюють ворожі безпілотники в небі над Україною

Фото скрин із відео
Фото скрин із відео

За словами очільника відомства Михайла Федорова, одна з компаній-учасниць проєкту вже виставила власну групу ППО, яка знищила кілька розвідувальних та ударних дронів у Харківській області, зокрема Shahed та Zala. Наразі ще 13 підприємств отримали статус уповноважених суб'єктів господарювання і перебувають на різних етапах формування власних підрозділів: від навчання особового складу до завершення технічного оснащення.

Ключовою особливістю ініціативи є повна інтеграція приватних груп у єдину систему управління Повітряних сил. Це дозволяє державі масштабувати захист критичної інфраструктури, не відтягуючи дефіцитні ресурси та фахівців із фронтових ділянок. Модель «держава — військові — бізнес» створює додатковий ешелон оборони проти постійних атак росії, яка продовжує використовувати тактику повітряного терору. Найближчим часом нові підготовлені групи посилять захист українських міст, роблячи небо над країною ще щільнішим для ворожих апаратів.