Філологиня в розшуку: курйозний та проблемний випадок із реєстрами ТЦК
- 19.03.2026, 19:15
- 389
Киянка Ірина Харациді-Логінова опинилася в базі розшуку як військовозобов'язана «художниця», хоча за освітою вона філолог і ніколи не ставала на військовий облік. Попри відсутність медичної чи фармацевтичної спеціалізації, її дані з невідомих причин потрапили до реєстру «Оберіг», що призвело до звинувачень в ухиленні від мобілізації
Ситуація ускладнюється тим, що харківський ТЦК, де вона колись навчалася, втратив частину архівів через бойові дії у 2022 році, а київські органи не бачать її справи у себе. Наразі жінці пропонують офіційно стати на облік, щоб отримати можливість з нього знятися.
Історія Ірини почалася з перевірки даних у застосунку «Резерв+», де вона несподівано виявила себе в статусі «солдата» з приміткою про роботу в бібліотеках та клубах. Окрім помилкової спеціальності, система відобразила дані про нібито пройдену 20 років тому військово-лікарську комісію. Згодом жінці зателефонував дільничний із Харкова, повідомивши про перебування в розшуку, що підтвердив і цифровий статус у застосунку.
Представники Міністерства оборони пояснюють такі випадки помилками при перенесенні даних із паперових карток або інших державних баз до цифрового реєстру.
Для розв’язання проблеми Ірині порадили:
• Скористатися функцією виправлення даних безпосередньо в застосунку «Резерв+» для ручної перевірки оператором.
• Звернутися до ТЦК за місцем реєстрації з документами, що підтверджують освіту та відсутність підстав для перебування на обліку.
Хоча наразі статус «у розшуку» з киянки зняли, вона залишається в системі як військовозобов'язана. Ірина планує оскаржувати законність своєї постановки на облік через запити та скарги, а в разі відмови — відстоювати свої права в судовому порядку.