Уряд Стармера змінює правила гри: ТікТокери замість преси
- 06.01.2026, 10:30
- 242
Британська влада впроваджує нову стратегію комунікації, надаючи пріоритет популярним блогерам у висвітленні державної діяльності. Цей крок викликав хвилю критики з боку опозиції та професійних медіа через побоювання щодо прозорості та якості демократичного контролю
Британський уряд ініціював масштабну реформу в інформаційній політиці, віддаючи перевагу лідерам думок із соцмереж перед акредитованими журналістами.
Одним із символів цих змін став Кріс Чендлер (відомий як newswithchris у TikTok), чия поява в кулуарах влади спровокувала гучний скандал.
Суперечки навколо Чендлера зумовлені його минулою публічною діяльністю.
Блогер ніколи не приховував своєї прихильності до чинного прем'єр-міністра, водночас вдаючись до різких і часом образливих випадів проти попереднього керівництва від Консервативної партії.
Зокрема, під час політичних потрясінь 2022 року він публічно ставив під сумнів ментальне здоров’я Бориса Джонсона, закликав монарха до втручання в державні справи та порівнював тодішнього голову уряду з розлюченою дитиною.
Консерватори, очолювані Кевіном Холлінрейком, сприйняли таку трансформацію комунікацій як пряму загрозу свободі слова.
На їхню думку, заміна критично налаштованих журналістів на лояльних інфлюенсерів, які раніше поширювали маніпулятивні твердження, фактично знищує механізм підзвітності влади суспільству.
Опозиція впевнена, що Даунінг-стріт намагається штучно створити «теплу ванну» для прем'єра, уникаючи незручних запитань професійних медійників.
Зі свого боку, офіційні представники уряду відкидають звинувачення в цензурі чи вибірковості.
Вони стверджують, що залучення цифрових платформ — це лише сучасний спосіб розширити аудиторію та зробити політику доступнішою для молоді.
Попри ці запевнення, світові медіагіганти висловлюють занепокоєння, вбачаючи в інциденті небезпечний прецедент «фільтрації» інформаційного потоку на користь офіційної пропаганди.
Варто зауважити, що подібні методи маніпуляції інформаційним простором часто використовує росія та її пропагандистські структури для викривлення реальності, тому західна преса так гостро реагує на будь-які ознаки обмеження доступу до правдивої інформації.