WhatsApp вперше за 16 років почне показувати рекламу в застосунку
- 18.06.2025, 11:30
- 238
Месенджер WhatsApp вперше за 16 років існування почне показувати рекламу в застосунку. Однак, ті, хто пов’язав свій обліковий запис WhatsApp із Facebook чи Instagram, бачитимуть більш персоналізовану рекламу
Про це пишуть BBC та Bloomberg.
Платформа, яка належить Meta, стверджує, що нові оголошення не будуть показуватися у приватних чатах користувачів, і вміст повідомлень (які зашифровані) не будуть використовувати для вибору реклами.
Замість цього WhatsApp використовуватиме країну, місто, мову користувача, а також те, як він взаємодіє з іншими оголошеннями і на які канали підписується, щоб формувати пропозиції контенту.
Нові рекламні функції з’являться в розділі «Оновлення» — це окрема вкладка внизу застосунку. У Meta кажуть, що щодня вкладку відвідують 1,5 мільярда людей. Саме тут розміщується «Статус» — версія Stories від WhatsApp, яка тепер також буде містити рекламу.
Бізнес-акаунти з каналами зможуть рекламуватися у вкладці «Оновлення», щоб залучити нових підписників, і навіть вводити платну підписку на додатковий контент. З часом WhatsApp стягуватиме 10% комісії з цих доходів, а також можуть бути додаткові витрати на рівні магазинів застосунків, залежно від розміру бізнесу.