Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Львівські пекарі відправили військовим на фронт пироги з тризубом

П’ятдесят смаколиків — презент до свята Миколая

Фото: «Львівський кіш»
Фото: «Львівський кіш»

Напередодні свята Миколая, який є покровителем мандрівників, львівські пекарі приготували військовим на передову «закриті» п’ятдесят пирогів з вирізьбленим на тісті орнаментом символа України — тризуба. Пироги з тризубом — ідея та виконання пекаря з багаторічним стажем, львівської бізнесвумен, громадської діячки Тетяни Рубцової.

Жінка спеціалізується на приготуванні кішів, готує їх з понад тридцятьма видами начинок. У 2017 році вперше у світі кулінарії вигадала кіш з карамелізованою грушею та сиром дорблю. Вона перша в Україні почала випікати «відкриті» пироги, які схожі на піцу.

Пироги з тризубом стали для неї черговим волонтерським та кулінарним експериментом. Їх повезли на передову волонтери з Латвії та львів'янин Андрій Слюсарчук.

До Миколая Тетяна Рубцова спекла воїнам на фронт Яворівський пиріг. А до традиційної начинки з гречки та картоплі додала творчу «фішку» — квашену капусту, яку попередньо вимочує та проварює.

«Пироги з тризубом — це не тільки смачна їжа, але й символ підтримки та вдячності нашим захисникам, — розповіла Тетяна для „ВЗ“. — Святий Миколай справді може принести тепло і силу тим, хто захищає нашу країну. Це важливий жест, який підніме моральний дух військових у цей складний час».