У курську вийшли на пікет: деталі
- 10.11.2024, 17:05
- 4 253
10 листопада біженці із суджі зібралися на Червоній площі курська біля міської адміністрації на мітинг через невиплачену компенсацію за зруйноване житло та високу вартість на оренду
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/522856/img9826.jpeg)
Люди скаржилися, що залишаються на вулиці через надто високу ціну на оренду житла і те, що не отримали сертифікати за зруйноване житло у рідному місті.
За даними журналістів, обговорювати можливий мітинг біженці почали з 7 листопада у російській соцмережі «ВКонтакте». Автор звернення закликав громадян вийти на площу та обговорити проблеми. Його публікацію швидко заблокували на вимогу роскомнагляду, але в коментарях люди встигли підтримати заклик.
На мітинг всього вийшли приблизно 120 осіб.
На розмову з біженцями вийшов представник обласної адміністрації, голова управління із взаємодії з органами місцевого самоврядування Анатолій Дроган. Він запропонував скласти колективне звернення та розійтися, але його пропозицію біженці з суджі не підтримали.
«Нам байдуже, де замерзати. На вулиці замерзати, яка нам різниця, ми все одно не вдома», — заявила одна з учасниць мітингу.
Тоді Дроган зазначив, що мітинг незаконний і зажадав «визначити старших групи». Мітинг проводити не можна, зазначив він тому, що в регіоні «режим контртерористичної операції»: «Влада нікого з ворогів не штовхала на кордон, це війна».
У відповідь люди закричали: «Яка війна. Це СВО».
Також він заявив, що військові, які допустили прорив кордону та захоплення ЗСУ частини російських територій, «зазнають покарання», а «винних уже затримано».
Мітингувальники у відповідь заявили, що на кордоні стояли «строковики з автоматами», а покарати треба «генералів». Також звучали вимоги офіційно визнати, що йде війна.
Згодом вийшла ще одна чиновниця, яка пообіцяла зустріч із губернатором. Орієнтовно розмова відбудеться 12 листопада.
Подібний мітинг у курську відбувався ще кілька тижнів тому — мешканці казали, що не можуть винайняти житло. Тоді до них вийшли чиновники та поліція. Силовики забороняли знімати те, що відбувалося, а чиновники пообіцяли продумати заходи підтримки.