Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

НАТО матиме військову місію в Україні: що відомо

  • 21.06.2024, 16:30
  • 538

Однак Угорщини у ній не буде

Фото ілюстративне із сайту Главком
Фото ілюстративне із сайту Главком

НАТО запланував військову місію в Україні, але Угорщина не братиме в ній участі.

Про це заявив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

За його словами, в Угорщини є угода з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом про те, що Будапешт не братиме участі в місії Альянсу в Україні.

«Є мінімальна мета, яку ми можемо досягти: у нас є угода з генеральним секретарем НАТО. НАТО матиме військову місію в Україні, але Угорщина не братиме в ній участі. Ми досягли угоди не тільки з генеральним секретарем, який йде, а й з генеральним секретарем НАТО, який приходить. Ніхто з НАТО не буде чинити тиск на Угорщину», — наголосив Орбан.

Прем'єр Угорщини зазначив, що російський володимир путін напав на Україну, порушуючи всі принципи міжнародного права, і Захід бачить у цьому можливість послабити рф.

Він переконаний, що росію можна перемогти ціною сотень тисяч життів, але у цьому контексті йдеться про те, чи стане Україна країною НАТО.

«Захід хоче перемогти, але я думаю, що це безнадійно. Навіть якщо це вдасться, ціна буде настільки висока, що воно того не варте. Сотні тисяч українців і росіян загинули, майже мільйон дітей залишилися без батьків або не можуть працювати. Ціле покоління опиниться в безвихідній ситуації», — додав глава уряду Угорщини.

За даними джерел, НАТО не готується до військової місії в Україні буквально, але військовий альянс поглиблюватиме співпрацю між країнами-членами у координації підтримки та навчання для України.

Участь у такій співпраці є добровільною і не накладає на Угорщину жодних зобов’язань, тому Будапешту не потрібні спеціальні гарантії, щоб відмовитися від участі.

Нещодавно генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Угорщина не братиме участі у рішеннях НАТО щодо України, але й не блокуватиме їх.

Схожі новини