Венесуела втратила свій останній льодовик: деталі
- 08.05.2024, 22:00
- 1 080
Останній льодовик Венесуели розтанув настільки, що вчені перекласифікували його на льодовикове поле
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/512312/45678sh9.jpeg)
Відтак Венесуела стала першою країною, яка втратила всі свої льодовики, у сучасній історії.
Країна була домівкою для шести льодовиків у гірському масиві Сьєрра-Невада-де-Мерида, що лежить на висоті майже 5000 м над рівнем моря. Пʼять льодовиків зникли до 2011 року — залишився лише льодовик Гумбольдта, Ла-Корона.
Прогнозувалося, що льодовик Гумбольдта проіснує щонайменше ще 10 років, але вчені не мали змоги спостерігати за ним протягом кількох років через політичні потрясіння у країні.
Тепер оцінки засвідчили, що льодовик розтанув набагато швидше, ніж очікувалося, і зменшився до площі менш ніж 2 гектари. Через це його класифікацію змінили з льодовика до льодовикового поля.
«Інші країни втратили свої льодовики кілька десятиліть тому, після закінчення малого льодовикового періоду — відносного похолодання, що тривав протягом 1400—1850 років. Та Венесуела, мабуть, перша, хто втратив їх у наш час», — заявив Максиміліано Еррера, кліматолог та історик погоди, який робить хроніку екстремальних температурних рекордів в інтернеті.
За словами Еррери, Індонезія, Мексика та Словенія є наступними в черзі на втрату льодовиків. Причому індонезійський острів Папуа і Мексика зазнали рекордного потепління в останні місяці, що, як очікується, прискорить танення льодовиків.
«Втрата Ла-Корони означає втрату набагато більшого, ніж сам лід, вона також означає втрату багатьох екосистемних послуг, які надають льодовики, — від унікальних мікробних середовищ до середовищ, що мають значну культурну цінність», — пояснив Керолайн Класон, гляціолог (Гляціологія, або кригознавство — наука про форми, склад, будову і властивості криги — Ред.) і доцент Даремського університету.
Останнім часом світ переживає кліматичне явище Ель-Ніньо, яке призводить до підвищення температури і, як вважають експерти, може прискорити зникнення тропічних льодовиків.