Старі цеглини — «ДНК» міста
На площі Ринок, біля фонтана «Діана», — нова атракційна фотозона
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/512218/tsehla.jpg)
Незвична фотозона — колекція старовинної цегли! Художня атракція з"явилася тут завдяки креативній ідеї співвласника Холдингу емоцій «!Фест» Юрка Назарука. Біля стіни колекційної цегли вже фотографуються усі охочі, а також обговорюють її у соцмережах.
Як розповів «ВЗ» пан Назарук, він давно хотів зробити експозицію старовинної цегли. Довкола Львова було колись близько тридцяти цегелень. Від ХІХ століття цеглини їхнього виробництва почали маркувати, на них з’явилися ініціали та імена. Юрко називає ці цеглини «міським ДНК». Експозиція цегли, що біля Діани, з’явилася тут завдяки співпраці з локальним колекціонером Тарасом Ярамою. «Для мене ця колекція — то така фізична молекула міста, — сказав Юрко Назарук. — Як маленький кавалок лєго, з котрого складається Львів. Уявляєте, скільки ці цеглини усього бачили? І є мовчазними свідками досі…»
«Кожна цеглина має на собі прізвище, або ж локацію, де була виготовлена, — пояснив пан Назарук. — За кожним таким виробом є кавалок історії нашого краю. Бо він позначає певні персоналії, ознаковує хто де жив, або в який проміжок часу. Наприклад, поміж цегл в колекції є ті, що виготовлені родиною Потоцьких. Частина — використовувалась у фортифікаційних спорудах Львова, стіни яких не дочекали до нашого часу. У колекції, розміщеній на Діані, — понад сто цеглин 50-ти різних виробників».
Старовинна цегла є популярним предметом колекціонування. Колекціонерів цегли чимало — вони проводять виставки, ведуть профільні групи у соцмережах, діляться досвідом реставрації. Вартість такого раритету, як старовинна цеглина, нівроку: в Інтернеті її можуть продавати за ціною від 200 до тисячі гривень за штуку.
/wz.lviv.ua/images/news/2024/05/zegla_foto.jpg)