Киснева барокамера для лікування поранених
- 03.05.2024, 10:44
- 536
В одному з медзакладів столиці відкривається відділення гіпербаричної оксигенації. Це — метод інтенсивної терапії, який базується на лікувальних властивостях кисню та дозволяє максимально збільшити його доставку до тканин
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/511972/tekhnika.jpg)
Сеанси кисневої терапії дозволяють швидше одужувати, зокрема, пацієнтам із пораненнями, ампутаціями, опіками та отруєннями чадним газом і продуктами горіння — тобто ураженнями, які дуже часто виникають під час війни.
Ремонт приміщення і купівлю новітньої установки гіпербаричної оксигенації (барокамери) профінансував Фонд Порошенка. Як розповідає п’ятий президент, проєкт реалізований в рамках ініціативи «Солідарність незламних». Вартість барокамери — шість мільйонів гривень. Особливість цієї установки — прозора капсула, вона більш комфортна і для пацієнтів, і для медперсоналу, який може безпосередньо спостерігати за перебігом процедури.
/wz.lviv.ua/images/news/2024/05/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D1%96%D0%BA%D0%B0.jpg)
«Метод гіпербаричної оксигенації - це метод лікування хворих за допомогою кисню під тиском. Перед вами барокамера останнього покоління, американського виробництва, вона нагадує щільну колбу, в яку поміщається пацієнт. Нагнітається кисень, який під тиском заходить в усі клітини. Відповідно у пацієнтів краще загоюються рани», — розповідає керівник відділення інтенсивної терапії Андрій Балко.
«Цей метод дуже ефективний для загоювання ран, дуже гарно допомагає приживатися клаптикам шкіри, які пересаджуються, ефективний також у пацієнтів з термічними опіками. Ми застосовуємо наш метод у цих пацієнтів як допоміжний. Основне, звичайно, це хірургія. Багато пацієнтів з гнійними інфекціями, анаеробними інфекціями, які за допомогою нашого методу фактично вижили», — пояснює медик. «Таких камер в Україні дві, тобто ми є закладом, який буде власником такого чудо-апарата, який буде допомагати нашим пораненим, нашим хворим в лікуванні і в швидшому одужанні», — розповідає лікар.
«Ми буквально рятуємо наших воїнів. Це нові можливості для того, щоб звідси воїн вийшов здоровим, з найменшими втратами. Я можу сказати, що до сьогоднішнього дня ми йшли рік. Бо рівно рік тому ми замовили цю станцію. Вона дефіцитна», — зазначає Порошенко.
Він також подякував будівельній компанії, яка здійснила ремонт за собівартістю. Відділення не просто оновили, а й добудували зручну вхідну групу з пандусом.
/wz.lviv.ua/images/news/2024/05/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D1%96%D0%BA%D0%B02.jpg)
Марина Порошенко як фаховий лікар курувала проєкт. Вона говорить: «Пів року ми проводили ремонт у занедбаному приміщенні, яке вже тривалий час не використовувалося. Оновлювали вентиляцію та електропроводку, відповідно до всіх вимог ДБН встановили пандуси для безперешкодного доступу у відділення пацієнтів на кріслах колісних та на ношах. Є фаховий колектив, який найближчими днями почне надавати необхідну медичну допомогу завдяки цій камері. Це — одна з перших барокамер останнього покоління в Україні, яка замінить застарілі зразки 80-х років минулого століття. Наші воїни роблять все можливе, щоб зберегти Україну, а ми допомагаємо повернути їм здоров’я», — говорить Марина Порошенко.