На в'їзді у Донецьку область місцеві активісти замалювали всі написи захисників на стелі
- 15.04.2024, 16:45
- 1 156
На стелі, що на в'їзді у Донецьку область, четверо «волонтерів» замалювали написи, які робили військовослужбовці
Це спричинило обурення у соцмережах.
Як стверджують людт, ці написи та наліпки мали історичну цінність у контексті російсько-української війни, а багатьох із тих, хто їх наніс, уже немає серед живих. Багато воїнів загинули, боронячи Донеччину
«Невже так важко усвідомити, що саме ця стела несе за собою надважкий символізм і тут справа не в красі та свіжій фарбі?»; «Навіщо ви це зробили? Ця стела — символ незламності Донецької області. Пам’ять про всіх, хто бореться на цьому напрямку. Просто взяли і стерли частину історії»; «Мені боляче дивитись на те, як ви стираєте пам’ять», — пишуть коментатори.
МЕНІ БОЛЬНО.
— Cheka (@cheka_tsybukh) April 14, 2024
ЦЕ БУВ ПАМ'ЯТНИЙ ЗНАК З НАДПОТУЖНИМ СЕНСОМ ТА ІСТОРІЄЮ, А НЕ ПРОСТО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО В'ЇЗД В ОБЛАСТЬ. ТАМ БУЛИ ПІДПИСИ НАШИХ ПОБРАТИМІВ, ЯКИХ УЖЕ НЕМА В ЖИВИХ.
МОЖЛИВО ЦЕ ТАК БОЛЯЧЕ, БО ЩЕ НІЧОГО НЕ ЗАКІНЧИЛОСЬ, А УЖЕ ФАРБОЮ ЗАМАЛЬОВАНО, НАЧЕ НІЧОГО Й НЕ БУЛО. pic.twitter.com/3FV0hIbKUH
Самі ініціатори «оновлення» стели — Вікторія Чорногор, Олег Боровик, Анатолій Шахов та Констянтин Деревінський — переконані, що «навели красу».
І, судячи з їхніх відповідей обуреним користувачам у соцмережах, справді не розуміють, у чому проблема:
«Стела — це не меморіал, стела — це обличчя в першу чергу! Ця стела, слава Богу, не бере участі в бойових діях і надписи благодійних організацій і доставки піци — ну, так собі», — написала з цього приводу Вікторія Чорногор.
«Зрозуміють тільки мешканці Донеччини, для яких важливе мирне небо зараз і життя. А стела, яка тепер має дуже гарний вигляд — нагадування того, що Донбас — це серце України», — додала організаторка перефарбування.
Наприкінці березня військові вже оновлювали цю стелу, проте дещо інакше. Тоді бійці одного з підрозділів відновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, приварили й пофарбували металеві жердини для прапорів, на яких встановили прапори тих бригад, батальйонів і підрозділів Сил оборони, які героїчно боронять Донецьку область від російських загарбників.
Тоді про це на офіційних сторінках писав Генеральний штаб ЗСУ, наголосивши на цінності написів і «автографів» бійців:
«Стела на вʼїзді до Донецької області має український національний елемент — мозаїчну вишиванку і притаманні тільки цьому краю деталі…
На літерах, що на стелі, можна побачити безліч написів та синьо-жовтих стрічок. Це й особисті автографи бійців і навіть послання — агресору, що ішов у напрямку, куди послали російський корабель…
Більшість військових, волонтерів, медиків, капеланів, які їдуть в район бойових дій або виїжджають звідти після виконання завдань, охоче тут фотографуються", — зазначили тоді у Генштабі.