Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

В річницю підписання Томоса нагадали, що робота над створенням автокефальної помісної Православної Церкви України почалася значно раніше

  • 05.01.2024, 10:20
  • 406

Петро Порошенко у пʼяту річницю підписання Томоса нагадав, що робота над створенням автокефальної помісної Православної Церкви України почалася значно раніше

Фото: Партія ЄС
Фото: Партія ЄС

«Пʼять років тому Господь явив нам справжнє Різдвяне диво. Томос про автокефалію Православної Церкви України було підписано. Ми довго йшли, щоб отримати Томос. Ще у 2015 році наша команда розпочала діалог зі Вселенським престолом. Це були роки плідних переговорів. Держава і влада тоді зробили все, що могли і зобовʼязані були робити, щоб цей день відбувся», — написав Порошенко у соцмережах.

«Тому я дуже добре памʼятаю той момент. Весь день було напружене та хвилююче очікування. А потім, затамувавши подих, ми спостерігали, як Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій скріпив підписом історичний документ», — згадує Порошенко ту мить.

«Державницьке значення усього, що в ті дні відбулося на Фанарі — сьогодні зрозуміли навіть найзатятіші скептики. І вже ніхто не посміє сказати: для чого це все було? Світове православ’я — це сузірʼя незалежних та рівних Церков. І нарешті в цьому сузірʼї засяяла українська зірка», — пише пʼятий президент.

«В цей день мої слова подяки Вселенському Патріарху за Його любов до України. Окрема вдячність Митрополиту Епіфанію, що у такий складний, зранений війною час, забезпечує єдність та множить силу Православної Церкви України. І велика вдячність Господу, бо без Його промислу цього б не сталося!», — пише Петро Порошенко.

Схожі новини