Передплата 2024 «Добре здоров’я»

США виділять $ 1 млн Міжнародному центру, що розслідує воєнні злочини у Гаазі

  • 15.11.2023, 09:00
  • 252

Державний департамент США надасть 1 мільйон доларів Міжнародному центру із переслідування за злочин агресії проти України (ICPA), який працює в Гаазі.

США. Фото умовне
США. Фото умовне

Про це йдеться на сайті Державного департаменту.

«Оскільки росія продовжує відверто порушувати міжнародне право, а війна президента рф Володимира Путіна проти України продовжує спричиняти надзвичайні страждання, Сполучені Штати залишаються зосередженими на співпраці з Україною та міжнародною спільнотою, щоб притягнути до відповідальності винних у міжнародних злочинах, скоєних в Україні», — сказав Міллер.

Він поінформував, що Державний департамент США надасть $ 1 млн Міжнародному центру з переслідування злочинів й агресії проти України (ICPA), який був створений в Гаазі при Євроюсті за підтримки Єврокомісії.

ICPA допомагатиме розслідувати злочини росії, забезпечуючи співпрацю України з партнерами у створенні доказів для майбутнього судового переслідування. Прокурори з різних правових систем вже працюють в ICPA, щоб отримувати ключові докази та обмінюватися ними, а також проводити надійні та незалежні розслідування, зауважив Міллер.

«Сполучені Штати пишаються тим, що підтримують Україну та наших міжнародних партнерів, підтверджуючи нашу відданість дотриманню Статуту ООН і відновленню правосуддя за злочин агресії. Ми закликаємо інших підтримати ICPA та сприяти міжнародним зусиллям щодо забезпечення справедливості для України та відповідальності за агресивну війну росії», — наголосив речник Держдепартаменту США.

Схожі новини