Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

У Чехії після вторгнення рф в Україну поменшало росіян

  • 13.08.2023, 19:45
  • 964

Кількість росіян, які проживають у Чеській Республіці, зменшилася після багатьох років зростання

Чехія. Фото умовне
Чехія. Фото умовне

Про це повідомляє видання Novinky.

На кінець червня 2023 року дозволи на проживання у Чехії мали 42,5 тисяч росіян, що приблизно на 3,6 тисяч менше, ніж у березні минулого року, наводить агентство зведені дані Статистичного управління Чехії, Міністерства внутрішніх справ, бюро праці та Міністерства освіти ЧР.

На кілька сотень менше російських студентів навчається в чеських університетах з року в рік. Навпаки, кількість російських працівників на чеському ринку праці зросла, згідно з даними Чеського статистичного управління, Міністерства внутрішніх справ, центрів зайнятості та Міністерства освіти.

Згідно з даними Центру дослідження громадської думки (CVVM), через рік після російського вторгнення в Україну навесні цього року більше половини чеських громадян погодилися з повною політичною та економічною ізоляцією росії. Восени минулого року така ж частка респондентів вважала цю країну загрозою для Чехії. Згідно з дослідженням, антипатія переважала над симпатією ще до початку війни минулого року, через п’ять десятиліть після вторгнення військ Варшавського договору в 1968 році в тодішню Чехословаччину і через три десятиліття після виведення окупаційних радянських військ з чехословацької території.

Десять років тому в червні 33 400 росіян мали дозвіл на проживання в Чеській Республіці, з яких 15 900 було дозволено залишитися в країні на постійній основі. У січні минулого року в Чехії проживало 45 700 осіб з росії, 23 400 з них — постійно.

Після російського вторгнення в Україну кількість тимчасових дозволів почала зменшуватися. Ще в березні минулого року їх мали 22 600 росіян, а в червні цього року — приблизно на 4 100 менше. Навпаки, кількість громадян російської федерації, яким дозволено постійно перебувати в Чехії, зросла. У березні минулого року Міністерство внутрішніх справ зареєструвало 23 500 з них, а в червні цього року — 24 000.

Схожі новини