Передплата 2024 «Добре здоров’я»

ЗСУ недостатньо контролюють небо, — ЗМІ

  • 22.04.2023, 17:25
  • 733

Збройним силам настільки бракує зенітних засобів, що вони можуть втратити контроль над своїм небом на користь рф

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

Про це йдеться у секретних документах Пентагону.

Згідно із словами українських військових, росія має технологію кращого захисту від ЗРК Stinger — ЗСУ запускають дві ракети та сподіваються, що друга влучить.

«Ми також використовували протитанкові ракети проти них, і це зупинило їх від відправки гелікоптерів далеко вглиб нашої території, тому що вони боялися, що їх підіб'ють.

Але тепер, коли росіяни знають, що у нас закінчуються боєприпаси, вони стають сміливішими. Кожного дня прибуває все більше гелікоптерів і літаків, і вони починають розуміти, що ми не можемо їх зупинити", — цитують медіа українських військових.

Відомо, що надсекретні документи Пентагону виявили слабкі місця в українській армії і стали тривожним дзвіночком.

Вони показали, серед іншого, що Україні настільки бракує зенітних засобів, що вона може втратити контроль над своїм небом на користь рф вже у травні - якраз тоді, коли вона готується до наземного наступу для повернення втрачених територій.

Згідно зі злитими даними документів, рф вдосконалила свою бомбу ФАБ-500, надавши їй крила і систему GPS, що дозволяє скидати її з військового літака і самостійно долетіти до наміченої цілі, при цьому літак ніколи не заходить у повітряний простір противника і не наражається на вогонь.

Така бомба, скинута з Су-34, стала причиною випадкового удару по російському місту Бєлгород, у результаті якого було поранено щонайменше три людини. Аналітики пов’язують зростання кількості таких інцидентів з різким збільшенням кількості російських військових польотів.

Українські військові посадовці тепер розмірковують, як можна забезпечити повітряне прикриття військам в умовах наступальної операції. Союзники досі не відповіли на їхні прохання про надання літаків F-16.

На базі управління безпілотниками у покинутому будинку за кілька миль від російських окопів солдати продемонстрували виданню, як зменшуються їхні запаси боєприпасів. На великий монітор виводили трансляцію з українського безпілотника, що завис неподалік від російських позицій, на якій було видно, як кілька чоловіків рухаються вперед.

«Якщо їх менш ніж десять, то це марна трата міномета, вони потрібні нам, щоб вдарити по їхній артилерії», — зауважив один з бійців.

Безпілотник вартістю 6000 доларів, оснащений камерами нічного бачення, є одним з найдорожчих, які використовує цей підрозділ. Інші комерційні моделі коштують майже 3000 доларів. Багато із них придбали за допомогою краудфандингу.

Однак росіяни вдосконалюють свої можливості глушіння БПЛА, використовуючи системи, які, на думку військових, нещодавно прибули з Китаю. Найпопулярніший безпілотник, який використовують українці, є комерційною китайською моделлю — і більший успіх рф в їхньому глушінні викликав з українського боку припущення, що Пекін допомагає їм у цьому.

За словами ЗМІ, побоювання полягають у тому, що прогрес росії у глушінні безпілотників призведе до того, що тисячі БПЛА України будуть виведені з ладу, а перспектива знайти їм заміну буде невеликою. Хоча безпілотники з самого початку конфлікту були визнані одним з найефективніших і найдешевших українських засобів, зараз вони стали ще більш важливими, оскільки боєприпаси закінчуються і критично потрібне точне наведення на ціль для збереження їхніх запасів.

Схожі новини