Передплата 2025 «Добрий господар»

росія боїться оприлюднювати свої втрати на війні в Україні, — розвідка

  • 22.04.2023, 13:00
  • 606

Влада рф скасувала акцію «Безсмертний полк», щоби не показувати масштаб своїх втрат у війні з Україною

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

Такий висновок зробила розвідка Великої Британії.

Там наголосили, що рф намагається переконати своїх громадян: вторгнення в Україну є аналогом радянського досвіду в Другій світовій війні.

18 квітня 2023 року російські державні ЗМІ оголосили про скасування цьогорічної акції «Безсмертний полк» нібито з міркувань «безпеки», нагадає британська розвідка.

«Насправді влада, швидше за все, була стурбована тим, що учасники ходи акцентували б на масштабі нещодавніх російських втрат», — вважають у британському Міноборони.

Це сталося після того, як ватажок «вагнерівців» євген пригожин публічно засумнівався, чи є в Україні «нацисти», що суперечить російському виправданню війни.

«Влада продовжує спроби об'єднати російську громадськість навколо поляризаційних міфів про 1940-ві роки», — констатувала британська розвідка.

Також 12 квітня 2023 року державне інформаційне агентство «РИА Новости» повідомило про нібито «унікальні» документи з архівів фсб, які свідчать про причетність нацистів до вбивства 22 тисяч польських громадян під час Катинського розстрілу 1940 року.

Насправді, відповідальний за це попередник фсб — нквс. У 2010 році дума рф офіційно засудила Йосипа Сталіна за наказ про вбивства, йдеться у британському зведенні.