Передплата 2024 «Добрий господар»

росія надалі використовує релігію як зброю, — аналітики

  • 10.04.2023, 10:45
  • 520

рф продовжує використовувати релігію як зброю для дискредитації України на міжнародній арені та використовує інформаційні операції на релігійному ґрунті для досягнення військових цілей, попри те, що сама порушує релігійну свободу в окупованій Україні

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

росія може використати православне свято Великдень16 квітня, щоб затримати український контрнаступ, закликаючи до припинення вогню з поваги до православної релігії, попри те, що сама не демонструє такої поваги до релігії на окупованих нею територіях.

«російські релігійні переслідування, ймовірно, також є частиною триваючої російської кампанії культурного геноциду та етнічних чисток, спрямованої на знищення ідеї незалежної української нації та Православної церкви України», — зазначають фахівці.

російська окупаційна влада, ймовірно, здійснює кампанію систематичних релігійних переслідувань в окупованій Україні. 

За даними інституту, від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну російські солдати або окупаційна влада вчинили щонайменше 76 актів релігійних переслідувань в Україні.

Відомо, що російська влада закрила, «націоналізувала» або примусово перетворила щонайменше 26 культових споруд на підконтрольну кремлю російську православну церкву московського патріархату, вбила або захопила щонайменше 29 священнослужителів або релігійних лідерів, а також розграбувала, осквернила або навмисно зруйнувала щонайменше 13 культових споруд на території окупованої України.

У звіті підсумовують: ці випадки релігійних репресій, найімовірніше, не є поодинокими інцидентами, а скоріше частиною цілеспрямованої кампанії, спрямованої на систематичне викорінення «небажаних» релігійних організацій в Україні та просування московського патріархату.

Фахівці також зазначають, що російська влада систематично придушує релігійну свободу в рф, що є державною політикою. 

Вони додають, що рфзастосовує свою державну політику систематичних релігійних переслідувань на окупованих територіях України.

Хоча, з іншого боку, кремль позиціонує себе як захисник християнства загалом і східного православ’я зокрема.

Свідчення очевидців вказують на те, що російська влада, схоже, націлилася на ПЦУ через її українськість.

За даними інституту, російські окупаційні війська також націлилися на інші конфесії, які є виразно українськими в культурному плані.

Також загарбники також репресують протестантську меншину в Україні. 

За свідченнями очевидців, поведінка російських солдатів щодо протестантів в окупованій Україні є жорстокою.

«кремль продовжує інформаційну операцію, спрямовану на неправдиве зображення Росії як релігійно толерантної держави, водночас свідомо придушуючи релігійні свободи в Україні», — наголошують у звіті.

Як вважають експерти, кремль особливо зацікавлений у звинуваченні українського уряду в переслідуванні упц мп.

Також, стверджують аналітики, рф може закликати до припинення вогню на православний Великдень 16 квітня, як це було на православне Різдво в січні 2023 р.

На їхню думку, «така пауза принесе непропорційно велику користь російським військам і дозволить їм закріпити свої здобутки в Бахмуті та підготувати оборону проти контрнаступу України навесні 2023 року».

В інституті зазначають: «Однак жоден учасник бойових дій не зобов’язаний погоджуватися на припинення вогню з релігійних чи будь-яких інших міркувань. Якщо росія запропонує, а Україна відмовиться від припинення вогню на православний Великдень, кремль тим самим не продемонструє більшої відданості захисту християнства чи християнських цінностей і не покаже, що Київ відкидає ці цінності. путін просто вкотре продемонструє свій цинізм».

Схожі новини