СБУ встановила, що російські спецслужби залучають дітей до фейкових мінувань в Україні

  • 29.03.2023, 14:30
  • 403

Служба безпеки викрила нові факти, які підтверджують, що рф залучає неповнолітніх до підривної діяльності проти України. Причому це відбувається навіть в умовах війни

Фото: Служба безпеки України
Фото: Служба безпеки України

Про це повідомляє СБУ.

Служба безпеки заблокувала злочинні дії тінейджерської групи, яка причетна до серії анонімних повідомлень про псевдомінування у столиці та інших регіонах України.

За даними слідства, у жовтні минулого року вони одночасно повідомили про фейкові мінування 14 місцевих судів. Найбільше підлітки «мінували» будівлі органів державної влади, а також об'єкти соціальної інфраструктури. Злочинну діяльність учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби. Для цього вони створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно залучали неповнолітніх мешканців різних регіонів України.

«У результаті розслідування було викрито організатора групи. Ним виявився неповнолітній мешканець Чернігівської області. Правопорушник мав контакти з представником російської спецслужби, який зв’язувався з підлітком через месенджер і ставив йому завдання. Під час обшуку за адресою проживання псевдомінера виявлено мобільний телефон та комп’ютер із доказами протиправної діяльності та комунікації з агресором», — йдеться у повідомленні СБУ.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

Розсилаючи неправдиві повідомлення про мінування ворог намагався розхитувати внутрішню обстановку в Україні.

Схожі новини