Львівські гінекологи видалили 15-річній дівчинці кісту розміром з баскетбольний м’яч

  • 28.03.2023, 08:15
  • 877

У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі успішно прооперували 15-річну дівчину з Тернополя. у якої виявили гігантську кісту

Львівський обласний клінічний перинатальний центр
Львівський обласний клінічний перинатальний центр

Серозна цистаденома яєчника була розмірами завбільшки, як баскетбольний м’яч, кажуть у Центрі.

Пацієнтку скерували до Львова зі скаргами на збільшення маси тіла та швидкий ріст об'єму живота впродовж останнього місяця. За даними МРТ — картина гігантського тазово-абдомінального кістозного утворення розміром приблизно 33×25 см без ознак контрастного підсилення стінок.

Після проведення усіх передопераційних обстежень, лікарні прийняли рішення провести оперативне втручання лапароскопічним доступом з використанням 3D-технології, аби зменшити травматизацію тканин та пришвидшити реабілітаціюї пацієнтки.

«Незважаючи на гігінтські розміри кісти, що значно ускладнює роботу хірургам при лапароскопічному доступі, лікарі: хірург Ігор Нігуца, асистент Наталя Вереснюк та завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Дмитро Мітюрєв, кинули виклик непростій ситуації та успішно прооперували пацієнтку», — повідомили у Центрі.

Під час операції кісту було спунктовано — забрано близько 6800 мл серозної рідини. До операції пацієнтка важила 41,1 кг, а об'єм живота становив 81 см. Після операції вона позбулася 8 кг маси тіла та 13 см на талії.

Через два дні після оперативного втручання щаслива дівчина з чудовим самопочуттям повернулася додому.

Схожі новини