Збільшення оборонного бюджету для можливої конфронтації з Китаєм — Пентагон

  • 24.03.2023, 08:15
  • 330

Міністр оборони США Остін виступив із заявою на тлі візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до москви

Фото ілюстративне з мережі
Фото ілюстративне з мережі

Про це повідомляє AP.

«У четвер в Комітеті з питань асигнувань Палати представників США, Пентагон закликав Конгрес затвердити проєкт оборонного бюджету на 842 мільярди доларів, який передбачає збільшення сил в Азії та інших регіонах», — йдеться у повідомленні.

«Це бюджет, який ґрунтується на стратегії, він зумовлений серйозністю нашого стратегічного протистояння з Китайською Народною Республікою», — зазначив Остін.

Водночас очільник Пентагону вказав на розширення нових бойових технологій у світі, в тому числі гіперзвукової зброї. Він каже, що проєкт нового бюджету передбачає понад $ 9 мільярдів на нарощування військового потенціалу в Тихому океані, а також для захисту союзників. Це на 40% більше, ніж має нинішній оборонний бюджет США.

Остін виступив із заявою зумовленою візитом лідера Сі Цзіньпіна до москви, який посилив занепокоєння щодо потенційної підтримки рф з боку Китаю, а також збільшення загрози для країн Заходу.

Водночас голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі наголосив, що дії Китаю «спрямовують його на шлях конфронтації та потенційного конфлікту з його сусідами фй, можливо, зі Сполученими Штатами». Він підкреслив, що стримування та підготовка до війни є «надзвичайно дорогим» задоволенням, втім не таким дорогим, як ведення війни.

«Отже, проєкт нового бюджету запобігає війні та готує США до її ведення, якщо в цьому виникне необхідність», — каже Міллі.


Джерело: AP

Схожі новини