Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

ЄБРР інвестував 2022-му € 1,7 млрд в Україну і збереже обсяги цьогоріч

  • 25.01.2023, 18:50
  • 629

Минулого року Європейський банк реконструкції та розвитку вклав € 1,7 мільярда в Україну та мобілізував ще € 200 мільйонів через партнерські банки

На сайті організації зазначають, що це перевищує 10% від загального обсягу діяльності банку. Ще майже € 1,4 мільярда на підтримку України зібрали з донорів.

«Це означає, що ЄБРР на шляху до виконання свого зобовʼязання інвестувати € 3 мільярди в Україну до кінця 2023 року за виняткової підтримки акціонерів і донорів, які поділяють частину ризику інвестицій, які ЄБРР взяв на себе», — зазначають у Європейському банку реконструкції та розвитку.

На підтримку реальної економіки в Україні, а саме інвестицій у життєво важливу інфраструктуру, енергетичну та продовольчу безпеку, торгівлю та підтримку приватного сектора, ЄБРР спрямував € 1,7 мільярда.

У 2022 році Європейський банк реконструкції та розвитку зосереджувався на забезпеченні енергопостачання, опалення, руху поїздів, підтримці громад і бізнесу. Зараз у планах — фінансувати аварійний ремонт і відновлення інфраструктури, зруйнованої російськими атаками.

Керуючий директор банку в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне заявив, що ЄБРР не скоротить у 2023 році обсяг інвестицій в Україну.

Схожі новини