Передплата 2024 «Добрий господар»

Міноборони купляє продукти для ЗСУ удвічі-втричі дорожче

  • 21.01.2023, 15:35
  • 1 398

Міністерство оборони України закуповує харчі для військовослужбовців удвічі-втричі дорожче, ніж у супермаркетах столиці

Фото - з мережі
Фото - з мережі

Про це пише видання Zn.ua з посиланням на угоду Міністерства оборони про закупівлю харчів.

ЗМІ має копію угоди вартістю 13,16 мільярда гривень, укладеної 23 грудня Міністерством оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях.

Для порівняння видання обрало мережу магазинів «Сільпо» у спальному районі Києва. Ціни на найбільш ходові харчі виявилися завищеними у 2−3 рази.

Отже, Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку.

Картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8−9 грн.

Куряче стегно замовили по 120 грн за кілограм, а в магазині — 80 грн.

Варто наголосити, що це роздрібні ціни, а гуртові ще нижчі.

ЗМІ наголошує, що Міноборони проігнорувало усі їхні запити та запитання.

«Так, пильний читач зауважить, що у договорі мова не лише про закупівлю, а й про надання послуг харчування. Може тому й дорожче? Ні, якщо ви зануритеся у документ, то побачите, що послуги там дійсно є як окрема стаття видатків у 30 млн грн, тобто 0,2% від загальної суми контракту, навіть не 2% і точно не два рази», — йдеться в статті.

Нинішній контракт розміром на 13 мільярдів Міноборони уклало з ТОВ «Актив компані». Ця фірма має статутний капітал у тисячу гривень. У 2021 році податкова служба анулювала у цієї фірми свідоцтво платника ПДВ через відсутність поставок і ненадання декларацій.

У 2019 році ТОВ «Актив компані» фігурувало у кримінальному провадженні Нацполіції № 12 019 100 100 003 228. Фірма для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби буцімто подала підроблений акт, який не відповідав дійсності.

Грудневу угоду з «Актив компані» від імені міністерства підписав Богдан Хмельницький.

Схожі новини