Передплата 2024 ВЗ

Китай скасував звернення голови Ради ЄС на відкритті виставки у Шанхаї, — ЗМІ

  • 08.11.2022, 15:30
  • 709

Відомо, що Шарль Мішель планував говорити про війну в Україні

Китай скасував промову президента Європейської ради Шарля Мішеля на церемонії відкриття торгової виставки в Шанхаї. Фото із мережі
Китай скасував промову президента Європейської ради Шарля Мішеля на церемонії відкриття торгової виставки в Шанхаї. Фото із мережі

За даними ЗМІ, президент Ради ЄС жорстко критикував «незаконну війну росії проти України» та зазначив, що Європа отримує з неї «важливі уроки».

За його словами, Євросоюз був надмірно залежним від російського викопного палива, що призвело до торгового дисбалансу.

«В Європі ми хочемо балансу в наших торгових відносинах, щоб уникнути надмірної залежності. Це також стосується наших торгових відносин із Китаєм», — цитують промову Мішеля джерела Reuters.

Президент Євроради також планував закликати Китай зробити більше, щоб припинити кровопролиття в Україні.

«Президента Мішеля запросили виступити на пʼятому форумі Хунцяо/CIIE в Шанхаї. Відповідно до запиту китайської влади, ми надали попередньо записане повідомлення, яке зрештою не показали. Ми спрямували його через звичайні дипломатичні канали», — наголосив речник президента Європейської ради Баренд Лейтс.

Міністерство закордонних справ Китаю, співорганізатори виставки, Міністерство торгівлі Китаю та міська влада Шанхаю не відповіли на запит Reuters про коментарі.

На сайті виставки йдеться, що після президента Китаю Сі Цзіньпіна на церемонії виступали директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду, генеральний директор Світової організації торгівлі, а також президенти Індонезії, Шрі-Ланки та білорусі.

Схожі новини