У Польщі побудують другу АЕС

  • 31.10.2022, 14:15
  • 408

Польща та Південна Корея уклали угоду про будівництво другої в країні атомної електростанції задля досягнення енергетичної незалежності після вторгнення рф в Україну

Компанія з Південної Кореї побудує у Польщі другу АЕС. Фото із мережі
Компанія з Південної Кореї побудує у Польщі другу АЕС. Фото із мережі

Korea Hydro & Nuclear Power Co, державний оператор АЕС, підписав лист про наміри з польськими компаніями PGE SA і ZE PAK SA, йдеться у заяві міністерства енергетики Південної Кореї. Консорціум побудує кілька реакторів APR-1400 поблизу вугільних заводів ZE PAK в місті Патнов.

«Ініціатива ZE PAK і PGE надзвичайно цікава, оскільки вона відповідає стратегічним цілям Польщі і поляків — дешева енергія і енергетична незалежність», — йдеться у заяві слова віцепрем'єр-міністра Польщі Яцека Сасіна.

Угода уклали через кілька днів після того, як Польща обрала компанію Westinghouse Electric Co. для будівництва своєї першої атомної електростанції. Найбільш залежна від вугілля країна Європейського Союзу сподівається на ядерну енергетику, щоб забезпечити стабільне постачання електроенергії і водночас зменшити потребу в імпорті вугілля і природного газу. Угода також є вигідною для уряду Кореї, який просуває експорт атомних технологій задля скорочення викидів.

Компанії розроблять більш детальний план розвитку до кінця цього року із очікуваним бюджетом та фінансуванням, йдеться у заяві. Кількість реакторів, які побудують, визначать пізніше.

Міністерство енергетики Південної Кореї заявило, що воно також підписало окремий меморандум про взаєморозуміння з міністерством державних активів Польщі, в якому погодилося надати підтримку компаніям у розробці проєкту та обмінюватися інформацією для подальшого розширення співпраці між двома країнами.

Тим часом амбіції Південної Кореї стати великим експортером ядерних технологій похитнуло те, що компанія Westinghouse подала позов до суду в США, аби запобігти «несанкціонованому» обміну технологіями з іншими країнами з боку Korea Electric Power Corp. та її підрозділу Korea Hydro. Судова суперечка може перешкодити Кореї будувати електростанції в інших країнах. Йдеться про Польщу, Саудівську Аравію і Чеську Республіку.

Схожі новини