Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Сі Цзіньпіна втретє обрали лідером Китаю

  • 23.10.2022, 09:30
  • 612

Сі Цзіньпіна вже втретє переобрали генеральним секретарем Центрального комітету Комуністичної партії Китаю

Сі Цзіньпін. Фото із мережі
Сі Цзіньпін. Фото із мережі

Він заявив, що партія успішно завершила свій зʼїзд, «високо тримаючи свій прапор, згуртувавши свої сили і разом просуваючись уперед».

«Тепер ми впевнено просуваємося новим шляхом, щоб перетворити Китай на сучасну соціалістичну країну в усіх смислах. Просунутись до мети другого століття і прийняти велике омолодження китайської нації на всіх фронтах — для китайського шляху до модернізації», — наголосив лідер держави.

Тепер у Китаї буде й новий премʼєр-міністр: Лі Цян замість Лі Кецяна. Новий глава уряду був очільником шанхайського осередку партії.

Сі Цзіньпін мав завершувати своє правління в Китаї, оскільки спливав уже другий його термін на посаді очільника Компартії, але на зʼїзді 22 жовтня йому фактично дозволили продовжувати керувати країною далі.

Члени партії визначили Сі як «основного» лідера партії і закріпили його ідеї як керівні принципи майбутнього розвитку Китаю.

«Дві гарантії» забезпечують «основний» статус Сі в партії та централізовану владу партії над Китаєм. Так він став найавторитетнішим лідером Китаю з часів Мао Цзедуна.

Схожі новини