Передплата 2024 «Добра кухня»

На звільненій Харківщині ексгумували понад 600 тіл цивільних

  • 18.10.2022, 08:45
  • 615

На територіях деокупованої Харківської області правоохоронці вже ексгумували більше ніж 600 тіл загиблих цивільних громадян

Фото: Пресслужба Нацполіції
Фото: Пресслужба Нацполіції

«Фактично на території Харківської області ми вже ексгумували понад 600 тіл загиблих. Їх не одразу вдається ідентифікувати, бо з цим є проблема. Зокрема, ідентифікація здійснюється через ДНК-аналіз, тут працюють спеціальні лабораторії. Так, наші міжнародні партнери якраз допомогли нам щодо цього, щоб швидко можна було це робити, але все одно ми розуміємо, що ця робота на тижні, інколи — на місця, щоб встановити хто саме є закатованим», — заявив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

Він уточнив, що у цьому питанні до правоохоронців звертаються родичі, у них беруть відповідні зразки ДНК, їх порівнюють і тільки упродовж певного часу особу закатованого може встановити поліція.

Окремо міністр поінформував, що раніше Верховна Рада прийняла спеціальний закон про ДНК, який однозначно спростить процедуру ідентифікації тіл загиблих.

Монастирський зазначив, що на кожній території, звільненій від рф, правоохоронці зустрічають приблизно те саме, — мова тут йде і про наявність катівень від росіян.

«У підвалах (деяких будівель. — ред.) вони катували людей, тіла вивозили за населений пункт, і вже потім ми розкопуємо ці місця масових поховань, майже у кожному населеному пункті», — заявив він.

Глава МВС висловив переконання, що світ має знати про те, що відбувається на захоплених росією територіях.

Схожі новини