Ілон Маск знову вляпався в скандал через висловлювання щодо України

  • 06.10.2022, 12:20
  • 748

Ілон Маск посперечався з сенатором стосовно долі окупованих областей України

Ілон Маск. Фото: AP
Ілон Маск. Фото: AP

Бізнесмен заявив, що «у східних регіонах України, більшість населення віддає перевагу росії». Про це він написав у Twitter у відповідь на критику його «мирного плану» з боку американського сенатора Ліндсі Грема.

«Якщо ви вважаєте, що воля народу має значення, ми маємо у будь-якому конфліктному регіоні підтримувати волю тих, хто там живе. Більшість України однозначно хоче бути частиною України, але деякі східні регіони країни мають російську більшість і вони віддають перевагу росії», — написав Маск.

Він продемонстрував карту електоральних уподобань українців 2012 року. На цій карті видно, що у південних та східних областях України більшість населення голосувала за проросійську Партію регіонів.

«Очевидно, що не всі, хто голосував за проросійську партію, хотіли приєднатися до росії, але було б некоректно сказати, що ніхто не хотів», — зазначив Маск.

Водночас коментатори відповіли мапою з результатами президентських виборів 2019 року, яка демонструє, що більшість майже у всіх регіонах України віддала свої голоси за Володимира Зеленського.

Також старший політичний радник Гельсінської комісії США Пол Массаро запропонував Маску переглянути карту з результатами референдуму 1991 року про незалежність України. Більшість у всіх регіонах підтримала незалежність.

Схожі новини