Баскетбол у пам’ять про «високозамківця»

Журналіст Ярослав Пастернак підтримував словом спортсменів-професіоналів, аматорів і юних талантів

Нагороди вже чекають юних баскетболістів.
Нагороди вже чекають юних баскетболістів.

Завтра, 7 жовтня, у Львові стартує дев’ятнадцятий за рахунком баскетбольний Меморіал Ярослава Пастернака, колишнього журналіста газети «Високий Замок». Змагання у пам’ять про нашого незабутнього колегу упродовж трьох днів традиційно проводитиме обласна дитячо-юнацька спортивна школа, їх організатором є старший тренер ЛОДЮСШ Зіновій Курса, близький товариш Ярослава.

Афіша Меморіалу Ярослава Пастернака запрошує глядачів у зал Львівської ОДЮСШ на вулиці Уласа Самчука, 8.
Афіша Меморіалу Ярослава Пастернака запрошує глядачів у зал Львівської ОДЮСШ на вулиці Уласа Самчука, 8.

За кубки, медалі, індивідуальні призи позмагаються юні баскетболісти з Харкова, Рівного, Тернополя і господарі майданчика, яких представлятиме команда «Львівська ОДЮСШ — «Віта-агро».

— Харків'яни вперше приїжджали на Меморіал Пастернака торік, — розповідає Зіновій Курса. — Їм сподобалася атмосфера наших змагань, тож виявили бажання взяти участь у них знову. Гостям ми завжди раді. Шкода, що через війну і епідеміологічну ситуацію цього разу не змогли прибути наші давні друзі з-за кордону. Раніше у Меморіалі регулярно брали участь команди з Польщі і Словаччини.

Глибоко символічно, що вихователі баскетбольних талантів проводять турнір на честь журналіста «Високого Замку» Ярослава Пастернака. Колись він багато писав не тільки про видатних професійних спортсменів, а й активно підтримував своїм словом аматорів, пропагував дитячий спорт. Особливою його увагою були оточені юні гулівери. Нам, друзям Ярослава, дуже приємно, що колишні учасники Меморіалу Пастернака згодом поповнили відомі баскетбольні команди.