«Просто подивіться Оресту в очі. Вони багато чого бачили»

  • 05.10.2022, 12:00
  • 716

Фотографи Костянтин і Влада Ліберови зробили серію знімків Дмитра «Ореста» Козацького після полону

Дмитро «Орест» Козацький. Фото: @libkos/Instagram
Дмитро «Орест» Козацький. Фото: @libkos/Instagram

Костянтин і Влада Ліберови опублікували у свої соцмережах фотосесію зі звільненим з полону фотографом з Азовсталі Дмитром Козацьким (позивний Орест).

«Його знімки стали символом незламності української нації, і якщо ви спитаєте нас сьогодні, хто зробив головне фото цієї війни, нашою відповіддю буде — він, Орест. Але він цього начебто не усвідомлює», — зазначили фотографи у своїй публікації.

Фото: @libkos/Instagram
Фото: @libkos/Instagram
Фото: @libkos/Instagram
Фото: @libkos/Instagram

«Ми дізналися про Дмитра, як і більшість, через Instagram, але десь за тиждень до того, як він опублікував ті культові портрети своїх побратимів. Інформаційні портали тоді щодня розривали серце новинами з Маріуполю та А***сталі, і коли ми випадково натрапили на сторінку, з якої на нас дивився світлий сонячний хлопець, першим поривом, при тому, що ми навіть не знайомі, було написати йому. І ми написали. Що він герой. Що більш за все ми хочемо, щоб він повернувся живим», — написали вони.

«Ці слова прийшлись на, мабуть, найтяжчий для нас період в цю війну. Ми роз‘їдались сумнівами, адже в Україні працювали вже усі відомі журналісти, і ми навіть самим собі не могли відповісти: нащо ми витрачаємо усі гроші на поїздки, де тільки ризикуємо життям, нічого не заробляючи. Кому це потрібно?

А тут хлопець, який наразі в пеклі А***сталі пише нам, що наші фото його надихають. Зараз ми розуміємо, наскільки ці слова були переломними для нас. Скажи їх тоді будь-хто інший — ми не повірили б і, скоріш за все, згодом повернулись до звичайного життя.

Але з його вуст це стало для нас наче той самий магічний промінь, що пронизає його самого на тій легендарній світлині, та який ми спробували відтворити на цій серії. Ми написали хлопцю, щоб підтримати його, а натомість — він врятував нас", — написали вони.

Фото: @libkos/Instagram
Фото: @libkos/Instagram

Костянтин і Влада Ліберови розповіли, що коли зустрілися з Орестом, то багато поспілкувалися, і про Маріуполь, і про полон, і про звичайне життя.

Фото: @libkos/Instagram
Фото: @libkos/Instagram

«Ви почуєте ці історії з майбутніх інтерв'ю. А сьогодні можете просто подивитись Оресту в очі. Вони багато чого бачили», — додали Ліберови.

Нагадаємо, вночі, 21 вересня, Україна повернула з російського полону 215 людей.

Схожі новини