Україна може вступити в НАТО прискорено, — Офіс президента

  • 03.10.2022, 12:45
  • 481

В Офісі президента вважають, що Україна може вступити у НАТО за прикладом прискореної процедури вступу Фінляндії та Швеції

Україна сподівається на швидкий вступ у НАТО. Фото із мережі
Україна сподівається на швидкий вступ у НАТО. Фото із мережі

Про це повідомив заступник глави Офісу президента Ігор Жовква.

«Дві країни — Швеція і Фінляндія — рухаються до НАТО без Плану дій щодо членства. Україна уважно стежить за цим процесом і побачила, що насправді, коли йдеться про те, що не можна без ПДЧ, виявилося що можна. Україна враховує ці реалії, Україна враховувала ті реалії, подаючи заявку в п’ятницю. Україна також не проти йти тим шляхом», — зазначив він.

Жовква також додав, що заяву президентів 9 країн Європи слід інтерпретувати як підтримку членства України у НАТО.

Відтак, у цій заяві вони посилалися на саміт Альянсу в Бухаресті 2008 року, а не на заявку про вступ до НАТО, яку Україна подала кілька днів тому.

«Усе просто. Дійсно, існує рішення Бухарестського саміту, яке нікуди не зникало, де написано, що Україна стане членом НАТО. Там немає слова „колись“. Там написано: Україна стане членом НАТО, першим етапом чи одним з етапів має бути надання їй Плану дій щодо членства», — зауважив він.

Жовква наголосив, що заяву Бухарестського саміту підтвердили на Мадридському саміті (2022 року), коли у новій Стратегічній концепції НАТО на наступні 10 років продублювали відповідне положення про те, що Україна стане членом НАТО.

Схожі новини