Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

ДБР відкрило кримінальне провадження щодо журналіста Бутусова

  • 28.11.2021, 19:10
  • 799

Державне бюро розслідувань заявило, що перевірить законність дій журналіста Юрія Бутусова на відео, яке він опублікував у соцмережах

Юрій Бутусов. Фото: Слово і Діло
Юрій Бутусов. Фото: Слово і Діло

Про це пише пресслужба ДБР.

«28 листопада (насправді 27 листопада, — ред.) цього року журналіст виклав відео, де він здійснює постріли з „Гаубиці Д-20“ калібром 152 мм. Він супроводжує свій постріл словами: „по окупантах вогонь“. Пізніше Бутусов дописав, що відео зняли дуже давно, на тренуваннях, але оприлюднення подібних матеріалів завдає шкоду інформаційній безпеці Української держави та дозволяє представникам держави-агресора посилювати тиск на Україну», — зазначають у Бюро.

У ДБР наголосили, що всі обставини публікації та запису відео пострілу з гармати, яке виклав Юрій Бутусов, перевірять. Зокрема — за ст. 414 К К України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) та ст. 437 ККУ (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни). Також перевірять можливі посадові порушення осіб, які допустили цивільного громадянина до відповідного озброєння.

«За попередніми висновками, подія відбулась за межами зони ООС. Але суспільство отримає повну і вичерпну відповідь після детальної перевірки. Закликаємо усіх громадян України під час публікації будь-яких матеріалів враховувати можливі негативні наслідки для інформаційної безпеки держави», — додали у Бюро розслідувань.

Заяву з приводу викладеного Бутусовим відео оприлюднила й Українська делегація у Тристоронній контактній групі на Донбасі.

Юрій Бутусов прокоментував ситуацію у соцмережах.

«Президент Зеленский помстився мені за свою ганебну пресконференцію. Державне бюро розслідувань тільки що порушило проти мене справу за статтею 437 — планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни. Майдан, захоплення Криму, вторгнення на Донбас та вісім років війни. Тобто, це я все почав. На думку президента, саме я оприлюднив відео з Байрактару і тим самим спричинив смерті наших воїнів (кого саме, звичайно, не сказав). Як привід — постріл з гармати, який був колись зроблений, це тепер привід для ескалації, хоч я і написав, що це було давно. А все тому, що я задав запитання, чи не соромно Зеленському тримати коло себе російського агента Демченка — і усі почули, що російський агент Руслан Демченко — корисний керівник, хоч і очолює усі розвід служби України всупереч закону про люстрацію. Влада підозрює, що я кудись з гармати міг влучити по російських окупантах, і тим самим це я розв’язав війну! А я думаю, чого б це „позитивні блогери“ мені, як під копірку, зранку пишуть, що це ж я, як пореченков стріляю — тобто прирівняли російського терориста до громадянина України», — заявив журналіст.

«А це така медійна підготовка, як бачимо, для кримінальної справи. ДБР контролює у Зеленського один з керівників знищення протестів на Майдані — Олег Татаров, вірний кадр Андрія Портнова та Андрія Єрмака. На восьму річницю розгону Майдану 29 листопада 2013-го Татаров та Єрмак зробили блискучий подарунок російській пропаганді — намагаються засудити журналіста, який писав про Майдан та про війну з першого дня. Інтереси Зеленского в моїй справі повністю збіглися з інтересами Портнова, Татарова, російської пропаганди та їхньої агентури в Україні. Думаю, що тепер координація дій офіса президента, силовиків та російського впливу може вважатись доведеною», — впевнений Бутусов.

«Я не збираюсь кудись їхати з країни, я залишусь тут, я вийшов на Майдан вісім років тому. Там не було Зеленського, не було Єрмака, а Татаров та Портнов там були одними з координаторів. Що ж, ті, хто мене замовив, тепер відомі для всіх. Тепер російський вплив в Україні кожен громадянин наочно побачить. Все, що я казав про російську агентуру в оточенні Зеленського — чиста правда, і я це можу довести, а тексти та справи, якими офіс намагається мене закрити — це системна брехня і сплановані дії російської агентури в офісі президента в інтересах нашого ворога», — підсумував Юрій Бутусов.

Читайте також: ДБР розпочало розслідування щодо «Вагнергейту»

Схожі новини