Галицький колар для Вселенського Патріарха

Зі срібла і позолоти його виготовив повний кавалер орденів Міжнародного фонду Карла Фаберже Олександр Мірошников

Серед тисячі людей, які у ці дні у грецьких Афінах вітають Вселенського Патріарха Варфоломія із 30-річчям його Патріаршого служіння, була і делегація з Львівщини — члени міжнародної організації «Лицарський Орден Архістратига Михаїла» і художнього об'єднання «MIRO ART». Вони взяли участь в урочистій літургії на честь Його Всесвятості, яка відбулася у кафедральному соборі на площі Митрополеос.

Українська делегація піднесла Вселенському Патріарху пам’ятний колар Ставропігійського братства у Львові. Цей дар пов’язаний із подіями більш як чотиристалітньої давності. Наприкінці XVI століття Константинопольський патріарх Мелетій призначив своїм Екзархом в Україні і Місцеблюстителем Київської митрополії єпископа Гедеона Львівсько-Галицького. У цей же період константинопольські патріархи надали Львівському братству статус ставропігії (автономна православна церковна одиниця, яка підлягає юрисдикції не місцевому ієрархові, а безпосередньо Патріархові і користується спеціальними правами). На честь цієї події, а також з нагоди ювілею Патріаршого служіння галичани вручили Варфоломію нагрудний символ влади. Зустрічав делегацію зі Львова доктор мистецтв, головний реставратор Афона Ставрос Міхаїлідіс.

Фото О. Мірошникова
Фото О. Мірошникова

Колар для Вселенського Патріарха виготовив заслужений майстер народної творчості України, повний кавалер нагород міжнародного меморіального фонду Карла Фаберже, керівник художнього об'єднання «MIRO ART» Олександр Мірошніков (живе і творить у місті Миколаєві під Львовом). Як розповів митець в інтерв’ю «Високому Замку», Його Всесвятість подякував Україні за такий вияв уваги до нього.

Олександр Мірошников (у центрі) під час вручення Вселенському Патріарху Варфоломію пам’ятного колару Стравропігійського братства у Львові. Фото О. Мірошникова
Олександр Мірошников (у центрі) під час вручення Вселенському Патріарху Варфоломію пам’ятного колару Стравропігійського братства у Львові. Фото О. Мірошникова

Колар для Вселенського Патріарха виготовлено зі срібла, емалі, він вкритий позолотою. Важить цей знак 500 грамів. На його виготовлення Олександр Мірошников витратив більше як пів року.

У 2015-му художник з Миколаєва виготовив з благородних металів орден і зірку трьох ступенів — у пам’ять про Святого Івана Павла І І. Відзнаку було освячено у Кафедральному соборі Львова.

Читайте також: У Ватикані встановлюють ялинку (фото та відео)