Двох російських генералів підозрюють у організації «Іловайського котла»

  • 04.08.2021, 16:55
  • 564

Двом генералам РФ повідомлено про підозру в умисному вбивстві захисників України

Про це повідомляють на сайті Офісу генерального прокурора.

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора повідомлено про підозру двом генерал-полковникам Збройних Сил РФ у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, веденні агресивної війни та порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

За даними слідства, начальник Головного штабу Сухопутних військ — перший заступник Головнокомандувача Сухопутних військ Збройних Сил РФ (з січня 2015 року — заступник начальника Генерального штабу ЗС РФ) та начальник Центрального комадного пункту Генерального штабу Збройних Сил РФ у серпні 2014 року, ігноруючи норми міжнародного гуманітарного права, нехтуючи людським життям, з метою досягнення своєї мети щодо окупації частини Донецької та Луганської областей України, організували та здійснили віроломне вбивство українських захисників біля м. Іловайськ під час їх виходу з оточення так званим «зеленим коридором», безпечність якого гарантувалася ЗС РФ.

Упродовж 2014 — 2015 років, підозрювані, за попередньою змовою з іншими високопосадовцями ЗС РФ, здійснюючи керівництво ввіреними підрозділами регулярних військ РФ та незаконних збройних формувань, вели агресивну війну проти України, у результаті чого порушили територільну цілісність нашої держави.

Вирішується питання щодо оголошення вказаних осіб у розшук. Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим управлінням СБУ.

Раніше до кримінальної відповідальності за співучасть в організації віроломного розстрілу українських воїнів також притягнуто першого заступника начальника Генерального штабу ЗС РФ та начальника Головного оперативного управління — заступника начальника Генерального штабу ЗС РФ.

Читайте також: Екскомандиру Беркуту оголошено підозру за організацію терористичного акту та вбивств мітингувальників на Майдані

Схожі новини