У Гренландії стрімко тане льодовий покрив
- 01.08.2021, 18:35
- 611
У Гренландії у середу, 28 липня, зафіксували рекордну температуру повітря — +19,8°C. Напередодні крижаний щит втратив 8,5 мільярда тонн льоду — цього вистачило б, щоб штат Флорида пішов під воду на п'ять сантиметрів
Крижаний щит втратив 8,5 мільярда тонн льоду — цього вистачило б, щоб штат Флорида пішов під воду на 5 сантиметрів. Про це свідчать дані дослідницького інституту Данії, пише The Guardian.
Сезон танення Гренландії зазвичай триває з червня по серпень. З початку літа 2021 року щит втратив понад 100 мільярдів тонн льоду. Так, 27 липня розтануло 8,5 мільярда тонн, а 29 липня — 8,4 мільярда тонн.
Розталий лід Гренландії потрапляє в океан, через що зростає рівень води по всьому світу. Так, 27 липня утворилося достатньо води, щоб на 5 сантиметрів затопити штат Флорида.
«Це дуже високий рівень танення. Ймовірно, це змінить вигляд Гренландії, оскільки [зникнення льоду, — ред.] буде рушієм для прискорення майбутнього танення і в результаті — підвищення рівня моря», — сказав експерт із льодовиків Колумбійського університету Марко Тедеско.
Читайте також: Вчені б'ють на сполох через погіршення «життєво важливих функцій» Землі
Попри великі втрати льоду, інтенсивність танення зараз менша, ніж у 2019 році. Тоді за день Гренландія втрачала по 11 мільярдів тонн льоду.
Проте у 2021 році, на думку вчених, від танення страждає більша територія льодовика. Поки експерти не можуть спрогнозувати, чи стане цей рік рекордним через втрати льоду.
Якби льодовий щит Гренландії повністю розтанув, то рівень моря піднявся б щонайменше на 6 метрів. Якщо це станеться, під воду підуть прибережні міста у всьому світі.
Але прибережні міста під загрозою навіть через меншу інтенсивність танення.
До кінця століття тільки через танення Гренландії рівень води підніметься на 10 сантиметрів. Загалом же очікується, що рівень води до 2100 року підніметься на метр.
Це означає, що під водою можуть опинитися прибережні міста: Лондон, Шанхай, Гонконг, Колката та острови в Тихому океані. Через це постраждають щонайменше 300 млн. людей у всьому світі.