"Легалізація" Чауса покликана замести сліди ще одного злочину влади, - Павленко

  • 31.07.2021, 09:45
  • 416

Очевидно, що невипадкова поява викраденого судді Чауса має одну мету – легалізувати все, що він наговорив, та приховати причетність українських спецслужб до його викрадення в Молдові

Про це написав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко на сторінці у соціальній мережі Facebook.

«У ЗМІ з"явилася інформація про «винайдення» Чауса. З моменту його викрадення незалежні медіа попереджали, що таке «винайдення» відбудеться для легалізації його «показів», — прокоментував депутат.

«Зеленський, Єрмак і керівництво спецслужб і правоохоронців зробили все настільки неоковирно, що зараз мають рятувати себе», — зазначив Ростислав Павленко.

Він наголосив, що очікувана «легалізація» Чауса покликана замести сліди ще одного злочину влади — кіднепінгу (незаконного викрадення людини) на території дружньої до України держави. «Майже три місяці Чаус перебував в заручниках у злодіїв у погонах, і щоби він тепер не говорив під тиском і шантажем спецслужб, приховати очевидне не вдасться», — додав він.

«А істину вже встановили правоохоронні органи Молдови: на території цієї країни Чауса викрали українські дипломати, військова розвідка та представники інших спецслужб. Це — ганьба. Окрім того, що сама операція мала злочинний характер, вона ще й виконана вкрай непрофесійно, з безліччю слідів, які й дозволили молдовській стороні вкрай швидко розплутати цей клубок», — зазначив представник «Європейської Солідарності».

Він додав: «Виникає питання, чи могли спецслужби України за власної ініціативи вплутатися у таку авантюру, яка ганьбить і честь офіцерів, й імідж України? Відповідь очевидна — ні».

«Ясно, що зроблено це за наказом згори, і віддати його міг або сам Зеленський, або його іменем — Єрмак, особа, яку він, всупереч Конституції, призначив некоронованим віцепрезидентом», — переконаний Павленко.

Він підкреслив, що для того, щоб знайти відповідь на це питання, слід створювати парламентську тимчасову слідчу комісію.

«Кіднепінг — це дуже серйозний злочин, який можна порівняти з державною зрадою, що у 2020 році відбулася в тому ж самому місці, де весною поточного року спланували викрадення Чауса», — резюмував він.

Схожі новини