Жидачів і Львів схилили голови перед Тарасом Матвіївим
У Жидачеві вшанували пам'ять свого краянина - молодшого лейтенанта 24-ї Королівської бригади імені Данила Галицького, журналіста, громадського активіста, волонтера Тараса Матвіїва
Рік тому, рятуючи бойових товаришів зі зруйнованого під час ворожого обстрілу бліндажу, він загинув від вибуху міни. Сталося це біля села Троїцького на Луганщині. За цей подвиг 31-річному Тарасу Матвіїву надали звання «Герой України»…
Заупокійну Службу Божу за Тарасом відправили у Святовоскресенській церкві. Її парафіянином змалку був майбутній Герой, звідси у липні 2020-го його проводжали в останню дорогу. Настоятель цього храму отець-мітрат Василь Юрів згадував, що пам'ятає Тараса відтоді, як він перед Великоднем у вишитій сорочці ніс варту біля Гробу Господнього…
Учасники поминальних заходів відвідали місцеву СШ N1, яку Тарас закінчив рівно 15 років тому. Звучали теплі спогади, вірші і пісні про загиблого захисника країни. На недавній сесії міськради цій школі надали звання Героя України Тараса Матвіїва. Про це нагадує меморіальна таблиця.
На жидачівському кладовищі відслужили панахиду і поклали квіти до могили Тараса Матвіїва. Заступник міського голови Ярослав Гаврильчук прочитав власну притчу-легенду про Сармата — саме такий позивний на фронті носив Тарас Матвіїв.
А згодом у міському Будинку «Удеч» жидачівці переглянули документальний фільм Олега Василевського «Воїн». Це вже друга кіноробота про Тараса Матвіїва — після фільму «Гідний ранкового сонця» (режисерка Олена Огоновська).
У Жидачеві відбувся і шаховий турнір, присвячений пам'яті Героя.
Захиснику України Тарасу Матвіїву українці віддали й інші високі почесті. Крім рідної школи, його іменем назвали проспект у Жидачеві. Художник Лев Скоп присвятив цьому героєві власноруч написану ікону Святого Тарасія. На жидачівському ФМ-радіо регулярно виходить цикл передач про Тараса. Військово-медичний вишкіл, засновником і комендантом якого колись був Тарас Матвіїв, теж тепер носить його ім'я. Спілка журналістів виступила з ініціативою заснувати щорічну премію імені Тараса Матвіїва — за кращі твори на військово-патріотичну тематику. Мати Тараса, вчителька, поетеса Валентина Матвіїв, упорядковує збірку творів свого сина…
На роковини Тараса до Жидачева з Волині приїхали його родичі, з Києва — його друзі. Серед тих, хто вшанував пам'ять Героя, був і його 11-річний похресник Сашко. Він завжди кликав Тараса «татусем». Цього разу хлопчик одягнув теніску із патріотичними цитатами свого хрещеного батька…
Фото Олексія ХЕМІЯ і з архіву родини Матвіївих.