Львівський священик знімає фільм про найгучнішу акцію ОУН

  • 10.02.2021, 14:47
  • 3 559

Фільм «Лемик» заснований на реальних подіях

В основу фільму «Лемик» покладено реальну історію, що сталась у Львові у 1933 році.

Головний герой — 18-річний юнак Микола Лемик, уродженець Перемишлянщини, студент Львівського університету, один із найкращих бійців ОУН. Микола виділявся приємною зовнішністю, був вправним стрільцем, хоч і шульга, але наполегливість і вправність робили його винятковим агентом під керівництвом самого референта Крайової екзекутиви ОУН — Романа Шухевича. Саме на долю Лемика випала одна із найгучніших акцій ОУН. У червні 1933 року керівництво Організації українських націоналістів прийняло рішення привернути увагу світової спільноти до трагедії Голодомору, що вирувала у цей час в Україні.

Автор ідеї фільму отець Михайло Греділь каже, що в основі історичної драми «Лемик» не просто реальна подія, а і великий акт самопожертви заради порятунку мільйонів.

Зазначимо, це не перша робота отця. У доробку вже є фільм «Незламні». Це короткометражний художній історико-документальний фільм, знятий на основі реальних подій, розгортаються у місті Городку на Львівщині у 1932 році. Стрічка є у вільному доступі.

Схожі новини