Денісова просить 14,5 млн грн з COVID-фонду на ремонт, сайт та відрядження

  • 07.07.2020, 13:55
  • 957

Омбудсмен з прав людини Людмила Денісова звернулася до Кабміну з проханням виділити 14,5 млн грн з COVID-фонду, з яких 10 млн грн планується витратити на ремонт приміщення, 3,5 млн грн - на створення веб-сайту, 1 млн грн - на відрядження

Про це йдеться у листі Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до Кабміну, оприлюдненому StateWatch.

«Омбудсмен Людмила Денісова звернулась до Кабінету Міністрів із проханням щодо виділення 14,5 млн грн з Фонду боротьби з COVID-19. 10 млн грн із яких планується витратити на ремонт адміністративного приміщення, 3,5 млн грн — на створення веб-сайту, а також 1 млн грн — на відрядження в рамках національного превентивного механізму», — йдеться у повідомленні.

Так, прохання щодо виділення 10 млн грн на ремонт будівлі Секретаріату Уповноваженого з прав людини обґрунтовується скороченням передбачених на 2020 рік видатків на здійснення капітального ремонту. Зі слів Денісової, безповоротне вилучення та перенесення строків проведення ремонту призведе до втрати результатів від проведених капітальних робіт фасаду у 2019 році на суму 22 млн грн. Серед інших наслідків, які назвала Денісова — навантаження на державний бюджет у 2021 році у зв'язку із необхідністю компенсувати передані протягом цього року кошти у Covid-фонд протягом цього року, а також збільшення договірної ціни у майбутньому.

Прохання виділити 3,5 млн грн на створення офіційного веб-сайту Уповноваженого з прав людини Денісова аргументує тим, що діючий сайт було розроблено на платформі, що сьогодні є «морально застарілою». За словами омбудсмена, платформа не підлягає оновленню, а тому має технічні обмеження.

«Уповноважена апелює до того, що сайт має слабку систему захисту, через що постійно зазнає кібератак та блокується», — зазначили у StateWatch.

Згідно з листом, Денісова зокрема пропонує виділити 525 тис. грн для створення технічного завдання, 700 тис. грн — на розробку прототипу веб-порталу, а також понад 2,2 млн грн — на розробку, тестування та введення сайту в експлуатацію.

Крім того, омбудсмен просить здійснити видатки у розмірі 1 млн грн на реалізацію функції національного превентивного механізму з огляду на те, що Секретаріат Уповноваженого з прав людини є єдиним в Україні органом, що реалізує зазначену функцію, завдяки якій Україна виконує міжнародні зобов’язання. Реалізація функції НПМ передбачає систематичне відвідування місць несвободи, зокрема в період карантину, однак найближчим часом може бути призупинена через відсутність коштів у зв’язку зі скороченням видатків на відрядження.

Аргументуючи зазначені прохання, омбудсмен апелює до того, що можливість передбачити видатки у розмірі 14,5 млн грн за рахунок інших джерел, зокрема за іншими бюджетними програмами Секретаріату, відсутня, оскільки вони забезпечують фінансування інших необхідних поточних витрат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Схожі новини