ООН закликала Парламент України терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію

  • 28.05.2020, 08:55
  • 714

В ООН також засудили нещодавні випадки вербального й кібер-насильства, спрямованих проти жінок-політиків

ООН закликає Парламент України вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції.

Про це йдеться в заяві ООН.

«Насильство щодо жінок та дівчат — це не лише порушення прав людини; воно руйнує життя жінок та їх родин по всій країні. В Україні жінки становлять 86% жертв зґвалтувань та 78% потерпілих від домашнього насильства. Руйнівний вплив насильства щодо жінок очевидний; але менш очевидним є шкідливий вплив на сім’ї, громаду, економіку, і на розвиток країни в цілому. Пандемія Covid-19 змінює спосіб нашого життя — в той час, як ситуація зближує багато сімей, інших вона, навпаки, роз’єднує. У сукупності, під тиском зростання безробіття та фінансових проблем, самоізоляції та відсутності соціальної взаємодії рівень домашнього насильства зростає тривожними темпами», — йдеться в заяві.

В ООН також засудили нещодавні «випадки мови ворожнечі та вербального й кібер-насильства, спрямованих проти жінок-політиків, державних діячок, захисниць прав людини та гендерної рівності».

«Адвокація за права жінок та гендерну рівність ні за яких обставин не повинна ставати причиною того, щоб захисники і захисниці прав людини наражались на ризики погроз та нападів. Толерантність до таких проявів насильства сприяє нерівності чоловіків та жінок, а також поширенню гендерних стереотипів, та виправдовує дискримінацію щодо жінок та дівчат, посилюючи ґендерно-зумовлене насильство», — підкреслили в ООН.

ООН в Україні закликає парламент України вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції та здійснити кроки, необхідні для створення суспільства, вільного від гендерно-обумовленого насильства".

Схожі новини