"Ми зібрали необхідні підписи, щоб на цьому тижні ухвалити закони про страхування лікарів і про тестування", - Петро Порошенко

  • 05.05.2020, 08:48
  • 518

«Європейська Солідарність» зібрала 150 підписів для проведення позачергового засідання парламенту, на якому вимагає проголосувати закони про страхування лікарів та про масове тестування.

Про це повідомив в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент Петро Порошенко. Він подякував фракціям та групам, які дали підписи і повідомив, що лише три депутата від «Слуги народу» дали свої підписи.

«Були внесені 3 законопроекти. Перший — про державне страхування лікарів, де на випадок хвороби страхуються на 200 тисяч, а не на 5−6 як зараз виплачується. А, не дай Бог, загибелі — на 1,5 мільйони», — зазначив Петро Порошенко.

«Наша армія протидії коронавірусу — це наші лікарі. Подивіться, що відбувається зараз. 13 квітня наша політична сила вимагала включити в закон „Про державний бюджет“ кошти на державне страхування кожного лікаря від захворювання або, не дай Боже, загибелі від коронавірусної інфекції. Так, як ми зробили в 2014 році, коли ми захистили страхуванням українських воїнів. З 13 квітня це питання не вирішене. За останню добу захворіло 62 лікаря. За останні 11 днів захворіли 800 лікарів. У нас є ліжка, але у нас може не бути здорових лікарів», — застерігає Петро Порошенко.

«Я дякую „Батьківщині“ за те, що в повному складі вони підписали підписні листи. І я дякую „Голосу“ за те, що вони в повному складі підписали листи про скликання позачергової сесії. Я дякую всім фракціям — „Довіра“, „За майбутнє“, „ОПЗЖ“, „Європейській Солідарності“ і я дякую трьом народним депутатам „Слуги народу“, які також всупереч волі фракції поставили підписи», — сказав Порошенко.

«Ми зібрали 150 підписів — в умовах, коли фракція „Слуги народу“ блокувала, бо отримала команду не підписувати і не розглядати. Завтра ці підписи будуть здані у Верховну Раду. На цьому тижні ми вимагаємо негайно розглянути і проголосувати цей законопроект, і кожен день лікарі мають знати, що вони захищені», — наголосив п’ятий Президент.

«Другий законопроект — це про тести. Якщо не вистачає лабораторій, то вони будуть тут через 5 днів. Я не завіз їх тільки тому, що була інформація, що їх 2 мільйони. Вони коштують 17 тисяч доларів, а рятують життя лікарів, бо лікар, коли до нього поступає пацієнт, має бути протестований», — переконаний лідер «Європейської Солідарності».

«Третя позиція — це прийняте нами в парламенті рішення підвищити зарплату лікарям, які працюють з коронавірусними хворими на 300%. Пройшло з 13 квітня уже більше трьох тижнів. Скажіть — лікарі отримують 300%? Я вам скажу, не отримують. І на моє запитання чому за цей час не вирішене питання виплат лікарям, ми отримали відповідь, що винні мери. Забрали кошти в місцевого самоврядування, коли проводили зміни до бюджету. А на сьогоднішній день уряд звинувачує мерів. Звичайно, що це нечесна гра. І наша позиція, що ми маємо на цьому тижні негайно проголосувати в першому читанні і в цілому, і захистити наших воїнів у боротьбі з пандемією — наших лікарів», — наголосив Петро Порошенко.

Схожі новини