Ляшко розповів про небезпеку послаблення карантину в окремих областях

  • 30.04.2020, 16:36
  • 708

Адаптивний карантин, за якого в різних областях України запроваджуються різні карантинні заходи, залежно від зареєстрованих випадків захворювання на коронавірус, може становити небезпеку.

«Зараз ми розглядаємо єдині підходи для всієї країни. Надалі ми не виключаємо практику адаптивного карантину. Водночас у нас є певні застереження щодо використання різних заходів на різних територіях нашої країни», — сказав у ефірі ObozTV головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Оскільки є велика кількість безсимптомного носійства, не тотальне ослаблення карантину для всіх, а в певних регіонах більше, може призвести до того, що безсимптомні носії можуть поширювати хворобу в тому конкретному кластері, наприклад, серед людей похилого віку, а це призведе до значного сплеску захворюваності», — пояснив чиновник.

Читайте також: Пандемія коронавірусу «може призвести до 7 мільйонів незапланованих вагітностей»

Він заявив, що, ухвалюючи рішення про адаптивний карантин, уряду слід враховувати не тільки економічну, а й епідеміологічну складову, і дослухатися до думки системи охорони здоров'я.

«Зараз ми ведемо всю державу в одному ритмі, щоб ніде не було жодних проблем. Якщо послаблюємо, то послаблюємо скрізь. Тоді ми можемо відстежити, що послаблення, наприклад, таких-то заходів може дати сплеск, тому нам треба переграти», — пояснив головний санлікар.

Схожі новини