Українцям роздадуть по 3 тис.грн: хто отримає допомогу

  • 22.04.2020, 14:14
  • 6 727

В Україні на час карантину посилять соціальну підтримку дітей з сім'ями. Так, ті, хто зареєструвався в центрі зайнятості, можуть за спрощеною програмою звернутися в центр соцзахисту і отримати допомогу в розмірі близько 3 тис. грн.

Про це на засіданні Кабміну 22 квітня заявила міністр соцполітики Марина Лазебна.

Кому допоможуть:

близько 300 тисяч сімей ФОП першої і другої групи (без працівників) отримають допомогу на дітей до 10 років в розмірі прожиткового мінімуму на дитину;

безробітним спростять доступ до отримання допомоги малозабезпеченим. «Ті, хто зареєструвався безробітним, можуть з цією довідкою прийти в центр соцзахисту і отримають допомогу малозабезпеченій сім'ї». Розмір такої допомоги складе близько 3 тис. грн. У міністерстві очікують, що гроші отримають 100 тис. сімей;

Читайте також: Пандемія коронавірусу COVID-19 викличе голод «біблійних масштабів» — ООН

також субсидію будуть нараховувати при заборгованості за комуналку до 3 місяців (до цього скасовували допомогу при заборгованості в 2 місяці).

Відзначимо, раніше Кабмін також збільшив на 50% нормативи для користування послугами (тобто те, що покриває субсидія) на:

оплату водопостачання;

поставку гарячої води;

газопостачання;

електроенергії.

Наприклад, якщо раніше на одну людину субсидія покривала 1,6 кубометрів гарячої води, то за новими нормами на час карантину — 2,4 куба. Важливо відзначити, що це стосується тільки тих, хто користується субсидіями, знижки на житлово-комунальні послуги це нововведення не стосується.

Схожі новини