Імперія зла: засекречений вибух на російському спецоб'єкті міг призвести до поширення коронавірусної інфекції

  • 03.04.2020, 19:35
  • 9 133

Колишній радянський розвідник і однокурсник президента РФ Володимира Путіна з інституту КДБ Юрій Швець вважає, що коронавірус COVID-19 був занесений в китайський Ухань із Росії

В інтерв'ю виданню «Гордон» ексрозвідник нагадав про спалах спецоб'єкта «Вектор» — одного з найбільших в світі депозитаріїв вірусів, повідомляє OBOZREVATEL.

«Отже 16 вересня 2019 року на „Векторі“ лунає вибух. 19 жовтня в Ухані відкриваються Всесвітні військові ігри, на яких успішно виступає команда військових із РФ. І там однозначно були представники російських спецслужб. У грудні число людей в Ухані, хворих „пневмонією“, набуває вибуховий характер, тобто вірус почав поширюватися там з листопада», — наводить хронологію подій Швець.

Читайте також: Росія свідомо спровокувала світову економічну кризу

Водночас існує два можливі варіанти, чому коронавірус був занесений саме в Китай.

«Думаю, зовсім виключати фактор випадковості не можна. Уханський інститут вірусології представляє великий інтерес для спецслужб РФ. Таких центрів у світі можна на пальцях перерахувати, і всі вони стежать один за одним. У складі збірної Росії на Військових іграх однозначно були присутні представники ГРУ і ФСБ. Але оскільки вірусологія вимагає спеціальних знань, крім Чепіги та Мишкіна там повинні були бути присутніми й експерти (цілком ймовірно, що з „Вектора“ — найбільшого в РФ центру вірусології). І один із них міг не підозрювати, що є переносником вірусу», — говорить він.

Але все ж версія про навмисне занесення CОVID-19 із РФ в Ухань вважається колишньому радянському розвіднику більш переконливою.

«Судячи з усього, вибух на „Векторі“ став російським Чорнобилем. Після нього очевидці відчували „запах диму і брудного повітря“. Цілком ймовірно, що стався викид в атмосферу штамів коронавірусу і, вірогідно, ще якоїсь погані, про яку ми поки не знаємо», — вважає Швець.

Нагадаємо, у понеділок, 16 вересня 2019 року, на «Векторі» стався вибух. НП сталася на п'ятому поверсі шестиповерхового залізобетонного лабораторного корпусу в приміщенні санпропускника, в якому йшов ремонт. Після цього виникла пожежа на площі 30 квадратних метрів, який пізніше був ліквідований.

Глава наукового міста Кольцово Микола Красніков, який побував на місці НП, повідомив, що біологічної небезпеки немає, ситуація знаходиться під контролем.

Зазначимо, що «Вектор» є одним із найбільших у світі депозитаріїв вірусів, зокрема там були штами віспи, пташиного грипу та різних різновидів гепатиту. Пізніше виявилося, що у «Векторі» були і штами коронавірусу.

Схожі новини