Передплата 2024 ВЗ

“Чергова брехня про забудовника ПрАТ “ІРОКС”. Будівельний конфлікт з пайовиками вичерпано”

Сказав “ВЗ” гендиректор ПрАТ “ІРОКС” Ігор Микичак, який пояснив, хто стоїть за розхитуванням ситуації довкола багатоповерхівки на вул. Величковського, 61

У Львівській міській раді знову «піднімають хвилі» щодо забудовника ПрАТ «ІРОКС». Начальник юридичного відділу Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Львова Святослав Кіндратів пояснив, критична ситуація серед забудовників міста — із компанією «ІРОКС». Через певні нюанси децентралізації, мерія уже не має функцій контролю над забудовниками. Каже, контроль над будівництвом на вул. Величковського належить Державній архітектурно-будівельній інспекції України. «Ми ж від себе вже неодноразово звертались до правоохоронних органів. Також від міської ради скеруємо заяву до забудовника та ДАБІ України з проханням максимально посприяти виходу з цієї ситуації», — додав посадовець.

Журналіст «ВЗ» звернулася по коментар до гендиректора ПрАТ «ІРОКС» Ігоря Микичака. Пояснив, трансформаторна підстанція на вул. Величковського була зведена ще 2017 року, Вона обслуговує чотири будівлі ПрАТ «ІРОКС». Вода до будівель теж надходить, але деякі жильці помилково думають, що це промислова вода… Будівлі на вул. Величковського, 59, 61, 62 та 64 мають також електрику. Щодо газопостачання — ситуація трохи проблемна. Ігор Микичак запевняє, газ у новобудови подали у березні цього року. Але проблема в тому, що п’ятнадцять жильців-пайовиків (заплатили аванс за квартиру) мають ще понад два мільйони гривень протермінованого боргу (більше двох років). «Галас піднімають саме боржники, — каже Ігор Микичак. — У їхніх помешканнях немає газу, бо вони не внесли повну суму за квартиру. Я пояснив їм вимоги „Львівгазу“, але марно…».

Ігор Микичак
Ігор Микичак

Ігор Микичак каже, що його компанія має за цією адресою незавершене будівництво на суму 7 мільйонів 154 тис. грн., зокрема благоустрій території на суму 3,2 мільйона гривень. «Відбулася зустріч з мешканцями будинку по вул. Величковського, 61, де у присутності начальника Шевченківського райвідділу поліції вони пообіцяли припинити кпини „ІРОКСА“ і піти до нотаріуса, де зобов'язуються оплатити свій двохмільйонний борг. А наша компанія зобов’язується дофінансувати благоустрій на 1,2 мільйона гривень. Тож благоустрій буде завершено ще до початку опалювального сезону. Конфлікт буде вичерпано!».

Ігор Микичак також додав, що 18 квартир по вул. Величковського, 61 буде передано працівникам поліції. «Проблема у тому, що жильці-пайовики не дають змогу продати вільні квартири, — бідкається співвласник „ІРОКСА“. — Вибігають до агентів і покупців, кажуть, що тут, мовляв не все чисто, немає комунікацій…».

Пайовики по вул. Величковського кажуть, за збурюванням квартирантів на вул. Величковського, 61 стоїть відомий громадський активіст Львова з ГО «Ідея нації». Це підтвердила «ВЗ» пайовик пані Марія. У коментарі для «ВЗ» керівник ГО «Ідея нації» Остап Стахів сказав, що пайовики у відчаї, звернулися до нього по допомогу, мовляв у його громадській організації є кваліфіковані юристи, журналісти… «Максимально намагаюся захистити і допомогти людям, — каже активіст. — Люди не мають газу. Підключення затягнулося… Сподіваюся, все буде гаразд, адже на об’єктах по вул. Величковського, 61, 62, 64 та 59 є усі дозвільні документи на будівництво та акти на землекористування».

Фото з архіву ЛМР

Схожі новини