Український поїзд «чотирьох столиць» здійснив свою першу подорож

  • 29.09.2018, 18:16
  • 794

До столиці Латвії прибув перший рейс українського поїзда «чотирьох столиць», який їхав з Києва до Мінська, далі до Вільнюса та до кінцевої точки — Риги.

На вокзал Риги поїзд прибув о 9:06 ранку 29 вересня, повідомляє Громадське.

Зустрічали поїзд з оркестом у Вільнюсі та Ризі. Член правління залізничної компанії Латвії «ЛДЗ Карго» Олександр Козачков зазначив, що проект із запуску поїзда через чотири держави для Європи унікальний.

«Насправді дуже унікальний проект, проект співпраці чотирьох країн. Таких поїздів практично немає в Європі», — сказав Козачков.

За словами пасажирів, митниці проходили швидко та непомітно.

У поїзді немає плацкарту, є 9 купейних вагонів та 1 спальний вагон першого класу.

Поїзд курсуватиме щотижня, а з грудня цього року — через день. Також в Укрзалізниці припускають, що з нового року рейси зроблять щоденними.

Представник Укрзалізниці раніше повідомив, що з Києва поїзд відправився заповненим більш, ніж на половину — 55%.

Уповноважена у справах посольства України в Латвії Аліса Подоляк зазначила, що пряме сполучення між Києвом та Ригою ще більше наблизить країни.

«Людей між Україною та Латвією їздить багато. У нас багато видів сполучення — декілька авіарейсів на день, автобусні перевезення. Я думаю, що поїзд ще більше наблизить Україну та Латвію. Зробить поїздки зручнішими, дешевшими в якомусь сенсі. Ми сподіваємося, що цей поїзд буде успішним», — сказала Подоляк.

Схожі новини