Передплата 2024 «Добрий господар»

Українські артилерійські катери вийшли до Керченської протоки на зустріч суднам «Донбас» і «Корець»: кораблі супроводжує літак-розвідник США

  • 23.09.2018, 14:52
  • 1 388

З бердянського морського порту назустріч українським кораблям, які прямують з Одеси до Бердянська повз Керченську протоку, попрямували малі броньовані артилерійські катери P177 «Кременчук» і P178 «Лубни».

Про це повідомляє інтернет-видання «Українська мілітаристський портал» з посиланням на власні джерела.

За даними видання, кораблі мають зайти в Азовське море близько 15:00.

Як відомо, пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» і морський буксир A830 «Корець», які 20 вересня вирушили з походом із Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі в Бердянськ, стануть там основою новоствореної військово-морської бази українського флоту в Азовському морі.

Прохід кораблів буде здійснюватися через Керченську протоку. В даний час українські судна супроводжує берегова охорона ФСБ Росії в окупованому Криму.

Також повідомляється, що їх супроводжує літак-розвідник Boeing RC-135V, який належить військово-повітряним силам США з бортовим номером 64−14 848.

Літак-розвідник здійснює польоти поблизу Керченської протоки.

«Boeing RC-135 — сімейство великих розвідувальних літаків, які використовуються ВПС США та Королівськими ВПС Великої Британії для збору, обробки та передавання розвідувальної інформації. Польоти союзників здійснюються кожен день з моменту виходу наших кораблів з Одеси», — йдеться у повідомленні.

«Це, напевно, перший випадок, коли ВМС України почали не просто реагувати на дії та кроки росіян, а самі „задавати тон гри“. Раніше наша позиція була пасивна і ми мусили грати у „їхню ГРУ“. Тепер же Росія має думати, який крок робити і що ж потім зробимо ми», — коментує ситуацію голова правління Українського мілітарного центру Тарас Чмут.

Судно «Донбас» планується використовувати для посилення інфраструктури флоту в Азовському морі. Так, на ньому можливе розміщення штабу майбутньої бази, місць для проживання військовослужбовців, складів та інших необхідних приміщень, яких сьогодні в даному регіоні немає. У 2000-х роках судно було переобладнано під корабель управління по демонтажам незадіяного обладнання плавучої ремонтної майстерні. 20 березня 2014 корабель був захоплений російськими окупантами. 18 квітня 2014 переведений до Одеси.

Морський буксир «Корець» призначений для буксирування та кантування інших судів і плавучих споруд в море. Побудований на Ярославському суднобудівельному заводі (заводський № 403) в 1973 році. Увійшов до складу Чорноморського флоту. 20 березня 2014 захоплений російськими військами. 20 травня 2014 повернутий ВМС України.

Схожі новини