Російський банк написав листа Порошенкові з проханням скасувати арешт акцій

  • 18.09.2018, 16:13
  • 309

Російський «Внєшекономбанк» закликав Україну вступити в переговори з врегулювання ситуації з арештом акцій української «дочки» — «Промінвестбанку».

Про це повідомляє «Комерсант».

У розпорядженні видання опинився лист «ВЕБа» від 14 вересня, адресований президенту Петру Порошенкові, прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, міністру закордонних справ Павлу Клімкіну, міністру економічного розвитку і торгівлі Степану Кубіву і голові Національного банку Якову Смолію.

«ВЕБ» вважає, що Україна своїми діями порушила угоду 1998 року про взаємний захист капіталовкладень.

У зв'язку з цим «ВЕБ» пропонує українській стороні «негайно зв'язатися і вступити в переговори по дружньому врегулюванню спору».

На думку «ЗЕБа», інвестиційний спір виник через те, що Україна з 2014 року «здійснює діяння, які носять міжнародно-протиправний характер».

Банк вказує, що в 2017 році «націоналістично налаштовані активісти», що підтримуються державою, провели 80 акцій проти відділень «Промінвестбанку» і його банкоматів, що призвело до «критичного погіршення економічного стану банку».

Крім того, санкції проти російських держбанків привели до того, що «Промінвестбанк» був відрізаний від ринку цінних паперів.

Раніше повідомлялося, що апеляційний суд Києва наклав арешт на акції дочірніх підприємств «ВТБ», «Промінвестбанку» та «Ощадбанку». Позивачами виступили близько 18 українських компаній і колишній керівник націоналізованого «Приватбанку» Олександр Дубілет, які заявили про втрату своїх активів в Криму після окупації Росією.

Банки одразу подали касаційні скарги на рішення Апеляційного суду Києва про арешт їхніх акцій.

Схожі новини