Росія у відповіді США звинуватила Україну в піратстві

  • 31.08.2018, 09:18
  • 346

Посольство Росії в США називає дії української влади в Азовському морі «піратством» і закликає Сполучені Штати припинити заступатися за українські судна.

До заяви дипустанови прикріплено сюжет центрального російського телеканалу про долю екіпажу «Норд», в якому журналістка також заявляє про «державне піратство» з боку України.

«Держдеп в особі офіційного представника Хізер Науерт перейнявся легітимними зупинками для перевірок суден в Азовському морі. Зупинками. Не арештами, не затриманнями», — обурюється посольство Російської Федерації.

«Примітно, що з „сотень“ судів не названо жодне (це важливо для розуміння політики подвійних стандартів). Держдеп свідомо ухилився від цього. Адже тут замовчують факти українського піратства», — заявляє вона.

Як приклад російські дипломати наводять «захоплення траулера „Норд“ українськими прикордонниками 25 березня в Азовському морі разом із командою, що складається з кримських рибалок, які не визнають себе українськими громадянами».

«Мовчить Держдеп і про те, що 10 серпня українські силовики заблокували в порту Херсона російський танкер „Механік Погодін“. На борту перебуває 12 членів екіпажу. У них уже побували представники ОБСЄ», — додає посольство РФ.

За словами російських дипломатів, «американська влада генерує все нові порожні звинувачення на адресу Росії, щоб відвернути увагу від грубих порушень прав людини — як з боку своїх сателітів (наприклад, переслідування правозахисника Олександра Гапоненка в Латвії), так у себе вдома».

Вони заявляють про «викрадення російських громадян за кордоном для подальших процесів над ними в США, супроводжуваних психологічним тиском і заздалегідь відомими звинувачувальними вироками».

«Черговою жертвою правосуддя по-американськи стала студентка Марія Бутіна, арештована за надуманими звинуваченнями і посаджена у в'язницю», — йдеться в заяві.

«Держдепу не вдасться відвернути від цих обурливих випадків нашу увагу. Закликаємо американців припинити заступатися за підопічних, які безчинствують в Азовському морі, почати предметний діалог щодо проблеми російських громадян в американських в'язницях», — заявляє посольство РФ в США.

Схожі новини