Заколот у Швеції: поліція заявила про нові підпали авто і перші арешти

  • 15.08.2018, 10:57
  • 979

Двох чоловіків, яким 16 і 21 рік, утримують під вартою за підозрою у підпалі з обтяжуючими обставинами в зв’язку зі спалахом автомобільних пожеж в районі Гетеборга на західному узбережжі Швеції.

Про це пише The Local.

Поліцію і пожежні служби викликали на низку пожеж в районах Гетеборга, а також у інших містах в понеділок увечері. Загалом в ту ніч згоріло близько 80 автомобілів, кажуть вони.

Свідок розповів місцевим, що бачив, як півдесятка людей підпалювали машини і кидали пляшки із запальною сумішшю на автостоянці біля його будинку в Фролунді, зазвичай спокійному передмісті на південь від Гетеборга.

«Вони діяли як команда, абсолютно. Це було організовано. Вони точно знали, що намагаються робити», — сказав він.

Поліція заявила, що підозрювала, що напади були скоординовані в соціальних мережах. Характер пожеж понеділка незвичайний, він пройшов без яких-небудь інших зіткнень або заворушень напередодні спалення.
Правоохоронці сказали, що впізнали багатьох людей, які, як вважають, були на місці злочину.

«Сьогодні і завтра ми візьмемо під варту більше людей. Я думаю, що це близько десяти молодих людей, що діють одночасно. Це кримінальні хлопці, старші підлітки, які живуть в цьому районі», — сказав у вівторок агентству новин Ден Віндт, глава поліції району великого Гетеборга.

«Ми дійсно знаємо, в яких групах це відбувається, і тепер будемо працювати з попередженням злочинності на місцях», — додав він.
Ще чотири автомобілі були підпалені у вівторок ввечері, два в Вестра-Фролунді, який був одним із найбільш постраждалих районів у понеділок, один в Мельндалі за межами Гетеборга, а інший в прилеглому Боросі.

Неясно, чи пов'язані ці інциденти з масовими підпалами в понеділок в Тролхеттені і Гетеборзі.

«Це всього лише один автомобіль в кожному місці і це виглядає більш випадковим, але важко сказати, якщо це одна і та ж банда. На жаль, автомобільні пожежі не зовсім рідкість», — кажуть у поліції.

Автомобільні підпали, як правило, підпалюють у серпні, до початку навчального семестру, повідомила поліція.

У період з січня по липень поточного року, за попередніми статистичними даними Національної ради з попередження злочинності, зареєстровано 1835 таких пожеж порівняно з 263 за аналогічний період минулого року.

Прем'єр-міністр країни Стефан Льовен не стримався, коли говорив про напади: «Якого біса ви робите?»

Схожі новини