ГПУ зупинила розслідування справи щодо Саакашвілі, – адвокат

Генеральна прокуратура України зупинила розслідування справи за підозрою Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на коментар адвоката політика Руслана Чорнолуцького.


Генеральна прокуратура 6 березня зупинила розслідування справи за підозрою екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі в скоєнні злочину, пов'язаного з діяльністю злочинної організації і сприяння учасникам такої організації (ч. 1 ст. 15, ч. 3. ст. 28, ч. 1 ст. 265 Кримінального кодексу України), повідомив  адвокат політика Руслан Чорнолуцький.

"Постановою від 06.03.2018 Генеральна прокуратура України вирішила зупинити кримінальне провадження щодо Міхеїла Саакашвілі, тим самим визнавши безпідставність підозри Саакашвілі. І в діях Генпрокуратури вбачається формалізм у цій ситуації, що полягає в тому, що підозрюваного спочатку викидають за межі України всупереч законодавству і потім просять про міжнародне співробітництво, але щоб не втратити авторитет у суспільстві справу вирішили "заморозити" на невизначений час", - розповів він в понеділок.

У постанові начальника відділу пріоритетних доручень департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури Ярослава Домбровського зазначається, що досудове розслідування зупинено у зв'язку з "необхідністю" виконання процесуальних дій у рамках міжнародного співробітництва".

Як повідомлялося, 5 грудня 2017 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Міхеїл Саакашвілі отримав через координатора київського обласного осередку "Руху нових сил" Северіона Дангадзе від бізнесмена Сергія Курченка, який наразі переховується у РФ, 0 тис. на свою діяльність в Україні.

Міхеїла Саакашвілі підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.15, ч.3 ст.28, ч.2 ст.256, ч.4 ст.110 Кримінального кодексу України: замах на злочин, скоєний групою осіб за попередньою змовою або злочинною організацією; сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності.

При цьому Міхеїл Саакашвілі, його соратники і адвокати називають цю справу сфабрикованою, а затримання Северіона Дангадзе незаконним. Міхеїл Саакашвілі стверджує, що взагалі не знайомий з Сергій Курченком, а аудіозаписи своїх розмов із бізнесменом-втікачем, як і їхню експертизу, називає фальсифікацією і підтасовуванням.

12 лютого Міхеїла Саакашвілі затримали в ресторані "Сулугуні" у центрі Києва неподалік від офісу своєї партії "Рух нових сил", після чого його доправили до аеропорту "Бориспіль" та відправили на літаку до Польщі. Органи влади пояснили, що це було зроблено в рамках процедури реадмісії, оскільки Міхеїл Саакашвілі як особа без громадянства незаконно перебував на території України, до якої в'їхав у вересні 2017 року через Польщі, що супроводжувалося протистоянням його соратників з прикордонниками і правоохоронцями на кордоні.

Його адвокати вважають цю процедуру незаконною та оскаржують її як в українських правоохоронних та судових інстанціях, так і в ЄСПЛ.

Водночас Міхеїл Саакашвілі заявляв про те, що вимагає судити його в Україні за цією справою: влада обвинувачує його в підготовці державного перевороту, а він вважає її сфабрикованою.

24 лютого в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заступник генерального прокурора України Євген Єнін повідомив, що Генпрокуратура направила міжнародно-правове доручення правоохоронним органам Королівства Нідерланди, в якому просить взяти у Міхеїла Саакашвілі зразки голосу для розслідування в Україні кримінального провадження.